Facebook Google+ Twitter

Po co nam duety w muzyce, czyli o łączeniu się w pary

Od wielu lat artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne łączyli swoje pomysły, siły i talenty, nagrywając wspólnie piosenki.


Jak Anita spotkała Johna

Trzeba przyznać, że czasem z połączenia wspólnych sił powstaje coś naprawdę interesującego i wartościowego. A przy tym zdarzało się, że artyści trochę odsunięci z list przebojów wracają na nie szumnie, okupując czołówki przez wiele miesięcy. Gdyby nie wspólne wizje artystyczne Anity Lipnickiej i Johna Portera, trudno domniemywać, jak potoczyłyby się losy tych wykonawców. Anita wróciła na szczyt, natomiast Johnowi nigdy nie udało się nagrać czegoś tak spektakularnego. Potęga tych muzyków, która zaowocowała trzema krążkami, drzemie w niekalkulowanej spontaniczności i szczerości, zbudowanej na gruncie ich powiązań prywatnych.

Do wydarzeń, jeśli chodzi o zależności muzyczne, można też zaliczyć Petera Gabriela i Kate Bush, wykonujących wspólnie przebój "Don't Give Up". Co prawda nie ukazała się cała płyta ze współpracy tych dwojga wokalistów, ale udało się stworzyć jeden z bardziej chwytających za serce kawałków. Peter Gabriel wykonywał go jeszcze z Tracy Chapman i Paulą Cole, gdzie brzmią równie dobrze, ale to jednak oryginał zapamiętujemy na całe życie.

Trudno tak...

O zaskakujących duetach można mówić też w przypadku Krzysztofa Krawczyka. Do najbardziej znanych należy chyba wokalny tandem z Edytą Bartosiewicz. "Trudno tak (razem być nam ze sobą)" wybija się ponad powiązanie artystyczne Krawczyka z Muńkiem Staszczykiem w piosence "Lekarze dusz".

Wspólną interesującą, zapamiętywaną na lata piosenką mogą pochwalić się także chociażby Celine Dion z Barbarą Streisand ("Tell Him"), Dido i Faithless ("One Step To Far"), Ricky Martin i Meja ("Private Emotion"), Ville Valo z Natalią Avelon ("Summer Wine") i Grzegorz Turnau z Justyną Steczkowską ("Niebezpieczne związki").

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plusik!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.