Facebook Google+ Twitter

Po co nam Kaczyński w opozycji, skoro jest Palikot?

Do ostatecznego wprowadzenia systemu monopartyjnego brakuje już tylko jednego ogniwa, zlikwidowania prawdziwej opozycji.

Janusz Korwin-Mikke podczas jednego ze spotkań powiedział, że Palikot to w gruncie rzeczy "bardzo ciekawy człowiek, w Platformie nie pozwolili mu zrobić liberalnych reform, więc odszedł i założył swoje ugrupowanie. Ciekawe, co powie teraz, kiedy Palikot wypowiada się w tonie Piotra Ikonowicza, a nawet znienawidzonego Lecha Kaczyńskiego i upomina się o biednych. "Blisko mi do Śniadka, zgadzam się z nim w prawie ze wszystkim, poza stosunkiem do Kościoła" - mówi Palikot. Czy rzeczywiści tak myśli? Czy rzeczywiście można w tak krótkim czasie dokonać tylu wolt: z wydawcy chrześcijańskiego pisma w fanatycznego antyklerykała, z liberała w socjalistę? Odpowiedź brzmi: nie!

Janusz Korwin-Mikke się myli, Palikot nie odszedł z przyczyn ideologicznych, założył swoje ugrupowanie, ponieważ leży to w interesie Platformy Obywatelskiej. Obecność w parlamencie Prawa i Sprawiedliwości jest ostatnią przeszkodzą w próbie domknięcia sytemu jedynowładztwa Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński ma rację mówiąc o próbie władzy zmarginalizowania środowisk, które są drugą stroną politycznego sporu Dotyczy to naukowców, dziennikarzy, publicystów; całego frontu ludzi którzy ośmielają się krytykować "partię miłości". Z nimi bez problemu establishment sobie poradzi, ma do tego całą gamę instrumentów, ale z opozycją, która ma stały, silny demokratyczny mandat jest już znacznie trudniej. Dlatego, trzeba podważyć sens jej istnienia, stąd te wszystkie epitety: "bydło", "faszyści", "ciemnota".

Trwa to już klika dobrych lat, ale jak dotąd nie przynosi w pełni oczekiwanych rezultatów. Premier Tusk jest człowiekiem wielkiego formatu, a taki zawsze dąży do ideału oraz doskonałości. Zniszczył Schetynę z uśmiechem na twarzy, dlaczego nie miałby tego samego zrobić z Kaczyńskim. Wymyślił sobie Palikota jako polityka, który jest liderem opozycji i wprowadza plan w życie.

W trakcie debaty nad expose Jarosław Kaczyński w swoim stylu "nadpolityka", oraz męża stanu w tonie pouczającym mówił o politycznej sytuacji Polski. Takim Kaczyńskim od lat Platforma straszy społeczeństwo i dzięki temu utrzymuje władzę, a prezes PiS tańczy jak mu zagrają. Właśnie ogłosił, że PiS stworzy "Korpus Oporu", który będzie służył pomocą ofiarom reżimu Tuska. Idea jak najbardziej słuszna, ale czemu tak beznadziejnie prowokująca nazwa. W efekcie zamiast poważnej debaty, jest śmiech i zabawa. Nic nowego, Kaczyński robi dokładnie to samo co Korwin - kompromituje bardzo ważne sprawy.

Po charakterystycznym wystąpieniu prezesa PiS na mównicę wszedł Janusz Palikot, który bez zbytniej ilości niepotrzebnych słów skrytykował zrozumiale Tuska. Grzegorz Miecugow uznał to za najlepsze wystąpienie wystąpienie wśród opozycji: "Bardzo celnie wypunktował premiera Tuska"- powiedział. Skoro mamy w opozycji merytorycznego Palikota, to po co nam jeszcze awanturujący się Kaczyński?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

A tu znakomity komentarz - blog do cudownej gospodarki pana Orbana, czyli Kaczyńskiego w wersji węgierskiej.
http://www.liiil.pl/1321948713,2466.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jan Ryba - jesli bierze Pan mój wpis z wczoraj 17.22 na serio, to z poczuciem humoru jest u Pana kiepsko.

Warto poczytać cos więcej, niż przemówienia Kaczyńskiego, chociażby to:

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/476425,orban_wegry_ogranicza_konstytucyjnie_dlug_na_wzor_polski.html
"Powinniśmy wpisać rozwiązania kontrolne, które powstrzymają ten kraj przed powtórką zadłużenia, jakie mieliśmy już dwa razy. Mechanizmy kontrolne, które nałożą ograniczenia na deficyt budżetowy i dług publiczny na wzór rozwiązań w Polsce" - powiedział Orban w Budapeszcie na konferencji prasowej dla korespondentów z Brukseli."

oraz to:

http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,109983,10445141,Kaczynski_chce_Budpesztu___Orban_realizuje_dokladnie.html
"Rozumiem w pełni słowa prezesa, ponieważ Victor Orban realizuje dokładnie program PiS-u. Jak Prawo i Sprawiedliwość budowało IV RP, tak Orban buduje IV Republikę Węgierską, która już zamieniła się w Węgry. Orban w ciągu półtora roku swoich rządów skutecznie rozmontował liberalną demokrację, w zachodnioeuropejskim rozumieniu. Podporządkował sobie wszystkie najważniejsze urzędy w państwie - łącznie z Trybunałem Konstytucyjnym i prezydentem - komentował w TOK FM prof. Bogdan Góralczyk....
Prof. Góralczyk zwrócił też uwagę na podobieństwa między Jarosławem Kaczyńskim a obecnym premierem Węgier. - Victor Orban zawsze był wodzem swojej partii. Wszyscy na Węgrzech wiedzą, że tylko dzięki jego determinacji przeprowadził Fidesz przez Morze Czerwone, i w końcu dał jej większość w parlamencie - mówił znawca Węgier."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, to ma logiczne uzasadnienie. Teatr doskonały. Każdy opanował swoje role doskonale.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
  • Jan Ryba
  • 21.11.2011 19:45

To samo jest z Hiszpanią - geniusz Zapatero rozłożył gospodarkę na amen.
Tusk idzie w tym samym kierunku:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
  • Jan Ryba
  • 21.11.2011 19:33

@ Jadwiga Kowalczyk - teraz widzi pani że Kaczyński byłby lepszym premierem. Gospodarkę Węgier rozpieprzyły rządy liberałów, że teraz Orban ma problemy . Nawet tak świetny premier jak Orban musi się gimnastykować by wyciągnąć z tego bagna Węgry!

Nam też to grozi, jeżeli nie odsuniemy liberałów (PO) od koryta - póki jeszcze czas!

Komentarz został ukrytyrozwiń
o szoł om
  • o szoł om
  • 21.11.2011 17:34

PO i PiS to jedna swołocz! Czym tak naprawdę różnią się poglądy posłów całej Bandy Czworga?! Przecie zmieniając barwy partyjne mówili oni otwartym tekstem, że zmieniając partię nie musieli nawet zmieniać swych poglądów! Te sejmowe kłótnie i przepychanki to taki spektakl dla gawiedzi i młodych wykształconych by nie głosowali na ugrupowania z po za Bandy Czworga i jej betonowych odprysków!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością, panie Janie Rybo byłyby lepsze rządy PiSu, czyli Budapeszt nad Wisłą :

http://www.tvn24.pl/-1,1725091,0,1,wegry-prosza-o-pomoc-bruksele-i-mfw,wiadomosc.html

Rewelacja i spełnienie majaczeń wielkiego wodza PiSu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
  • Jan Ryba
  • 21.11.2011 16:04

Można zadać inne pytanie ! - po co nam nieudolny rząd Tuska, skoro duże lepszy byłby rząd PiS; z Kaczyńskim na czele!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.