Facebook Google+ Twitter

Po co nam komentarze i burzliwe dyskusje na W24?

Globalna sieć już dawno przestała być jedynie źródłem informacji na każdy temat. Serwisy internetowe stają się coraz bardziej interaktywne. Modne stało się ostatnio słowo "społecznościowy", które zarazem wskazuje kierunek, w jakim sieć będzie dążyła.

Jedną z popularnych form angażowania czytelnika w wirtualne życie różnych portali, jest możliwość współtworzenia treści, jakie się w nich pojawiają. Najczęściej polega ona na dodawaniu komentarzy pod opublikowanymi artykułami. Im ciekawszy, bardziej kontrowersyjny temat, tym więcej komentatorów. Wraz z ich ilością wzrasta również temperatura dyskusji. Wiadomości24 są doskonałym przykładem na to, że ich czytelnicy i autorzy cenią sobie taką formę zarówno kontaktu z autorem, jak i wyrażania własnej opinii. Dla serwisu duża ilość komentarzy jest wartościowa, bo zwiększa się tym samym liczba odsłon, co przyciąga reklamodawców i umożliwia rozwój witryny.

Po co wypisuję te wszystkie truizmy? Zainspirował mnie jeden z autorów, który rozpoczął coś w rodzaju akcji, mającej na celu zniechęcenie do dyskusji pod artykułami i zastąpienie jej stawianiem gwiazdek. Autora zbulwersowały między innymi krytyczne komentarze dotyczące zdjęć w jednej z galerii. Akcja trwa już kilka dni, a ilość komentarzy raczej się nie zmienia. Pod artykułami nadal toczą się dyskusje i toczyć zapewne się będą - z powodów wyżej wskazanych.

Rodzi się pytanie: czy serwis taki, jak Wiadomości24 nie stałby się zwyczajnie nudny, gdyby ograniczał się do publikowania tekstów? Prawdą jest, że o jego jakości decyduje głównie poziom artykułów i galerii, niemniej dla mnie jako autora ważne są również komentarze pod nimi - także, a może przede wszystkim, te krytyczne.

Jednym z zarzutów autora akcji jest to, iż przez niekończące się dyskusje cierpi dziennikarstwo obywatelskie. Nic bardziej mylnego moim zdaniem. Już użytkownicy z uprawnieniami reportera, mają możliwość usuwania komentarzy, które naruszają regulamin. Tym samym dbają o to, by serwis nie stał się odpowiednikiem forów internetowych, na których nie przebiera się w słowach. Wiadomości24 to żywa tkanka, która zbiera ludzi o różnych, często odmiennych spojrzeniach na rzeczywistość, poglądach obyczajowych i politycznych. Jest to wartość tego serwisu. Dzięki temu można skonfrontować własne postawy życiowe z innymi. Nawet jeżeli niektórym się wydaje, iż dyskusja do niczego nie prowadzi, bo adwersarze pozostają przy swoim, nie staje się ona bezwartościowa, bo jest tyglem, który umożliwia poznanie obu stron medalu.

Mój wniosek - oczywiście można go poddać krytyce - jest taki, że dyskusje, a nawet spory budują serwis Wiadomości24. Są jego integralną częścią i przyczyniają się do jego dalszego rozwoju. Komentujmy więc, dyskutujmy, a jeżeli chcemy stawiajmy gwiazdki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (242):

Sortuj komentarze:

Bardzo cenie sobie komentarze - chociaz na moich stronach jest ich akurat niewiele ;)) Komentarze sa bardzo potrzebne, jest to na ogol najbardziej zwiezla forma wypowiedzi, w niektorych przypadkach poszerzajaca znacznie sam artykul autora. Jest to wiec wypowiedz przy okraglym stole! I jeszcze wazna rzecz: cenzura istnieje, cenzorzy sa bardzo aktywni - takze na tym portalu "spolecznosciowym"!! Ale nie zdazylo mi sie...toj!toj! Toj!! - azeby ktos na dodatek jeszcze moj komentarz cenzurowal!! To jest duzy PLUS, Duze Jajko ; ))) dla link Udanego Smingusa Dyngusa!!!! Alleluja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak,to ja usunęłam swój komentarz.Temat zakończony i szkoda nerwów..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby ktoś kasował :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe. komentarzy ubywa. !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

np. tu. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Lesław, apelując do stawiania gwiazdek, sam ich jednak nie stawia, przynajmniej nie wszędzie.
Panie Lesławie, rozumiem iż poczuł Pan potrzebę spełnienia jakieś dziwnej "Wielkiej Misji".
Mnie się jednak wydaje, że wolność i korzystanie z niej nie powinna być nadużywana i nadinterpretowana.
Pański koment- copy past, wszędzie jednakowy. zdecydowanie uznaję za spam!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale z całym szacunkiem...
Komentujmy więc, dyskutujmy, a jeżeli chcemy stawiajmy gwiazdki.
Mam pytanie pod kogo i pod jakimi artykułami.
Chyba nie pod pana materiałem? A może, bo tutaj dyskusja idzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne, że się zgadzam. Portal zamieszczający tylko artykuły, bez możliwości ich komentowania to anachronizm, który przechodzi do lamusa.
Nieinteraktywne portale nie będą wkrótce miały racji bytu, jeśli jeszcze jakąś mają. Są mało atrakcyjne dla ludzi..
Nooo, dziś nie mam weny pisarskiej, ale może kiedyś ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usuwam swój komentarz, nie ma sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, wrzuć na luz. Nie przejmuj się Chłopie. Każdy wie co to spam. Mnie tez wkurza ctrl+c ctrl+v, ale bądźmy wszyscy uśmiechnięci. Damian miał się już nie odzywać bo nie lubi komentarzy, inni wyciągają "brudy" ale po co to???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.