Facebook Google+ Twitter

Po co premierowi Rada Gospodarcza?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-10 17:30

Odkąd powstała, budzi wiele kontrowersji. Rada Gospodarcza - nowe ciało doradcze Donalda Tuska dzieli polityków. Opozycja uważa, że premier ma już dostateczną liczbę doradców. Prezydencki minister Michał Boni - uważa kolei, że Rada jest potrzebna.

Minister Boni zaznaczył, że premier ma prawo zasięgać opinii w róznych sprawach w sposób zorganizowany także u tych osób, które nie są związane z administracją Skoro pan prezydent ma radę, z którą konsultuje ważne sprawy, to dlaczego pan premier miałby nie miec takiego gremium -pytał Michał Boni.

Podkreślił, że Rada jest potrzebna zwłaszcza ze względu na ogromne wyzwania przed jakimi stoi nasza gospodarka. Świat jest w kryzysie i Polska ma w tym kryzysie dobre wyniki. Trzeba się z tego cieszyć ale trzeba się również zastanawiać co będzie dalej - jak będzie wyglądało wychodzenie ze spowolnienia gospodarczego, dawanie sobie rady z zagrożeniami fiskalnymi, z długiem, deficytem. Trzeba tez myślec o tym jak będziemy się dalej rozwijać.

W skład powołanego wczoraj przez premiera gremium mającego doradzać szefowi rządu wchodzą ekonomiści, naukowcy i praktycy biznesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.