Facebook Google+ Twitter

Po co Szczecinowi nowe serce miasta na Łasztowni?

Na Łasztowni miało powstać nowe, także turystyczne serce miasta Szczecina.

Szczecin / Fot. PAPNa Łasztowni oprócz budynków użyteczności publicznej, miały powstać: biura, hotele, restauracje, galerie, centra konferencyjne, mariny i luksusowe apartamenty. A w starej rzeźni miało powstać miasto wiedzy - centrum naukowe dla studentów.

Taką wizję zagospodarowania miało miasto i gmina Szczecin, jednak teren Łasztowni, obejmujący ok. 33 hektary ma kilku właścicieli, z których gmina Szczecin jest właściwie tylko właścicielem dróg i nabrzeża Starówka. Część terenu jest w rękach Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście, Portu Rybackiego Gryf, częścią administrują dzierżawcy.

Port Rybacki Gryf zajmuje 22 hektary, jest to najbardziej łakomy kąsek na wyspie Łasztownia. Obecnie minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna Portu Rybackiego Gryf. Na sprzedaż wystawiono 85 % udziałów przedsiębiorstwa, cena ofertowa to zaledwie 4,8 mln zł. Ogłoszenie o sprzedaży firmy ukazało się w poniedziałkowej Gazecie Wyborczej.

Podobnie jak z terenami byłej Stoczni Szczecińskiej, miasto Szczecin nie może przegapić tej oferty sprzedaży (w cenie gruntów). Nie wzięcie miasta i gminy Szczecin udziału w negocjacjach o kupno tych terenów, zablokowało by to możliwości dalszego rozwoju Szczecina i płynnego połączenia dwóch części naszego miasta.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.