Facebook Google+ Twitter

Po co tenisiście zegarek?

Wydaje się, że na postawione pytanie odpowiedź o zbędności czasomierza jest jedyną możliwą. Do tego wszyscy zgodzą się, że zegarek grającemu w żaden sposób nie pomaga, a może być tylko ewentualną przyczyną kontuzji.

Roger Federer jeszcze z firmą Maurice Lacroix / Fot. www.zegarki.info.plJak się jednak okazuje, zegarki bardzo często kojarzone są z tenisistami. „Zegarki i biżuteria to temat bardzo popularny w damskiej szatni” – stwierdziła ostatnio Agnieszka Radwańska. Na korcie liczą się jednak tylko zdobywane punkty, i nawet czas rozpoczęcia kolejnego pojedynku jest zwykle zależny tylko od momentu zakończenia poprzedniej rozgrywki. W tej sytuacji zegarek zupełnie nie jest graczom potrzebny.

Potrzebny?

Nie, niepotrzebny, ale wyjątek się znajdzie. Z grona najwyżej sklasyfikowanych tenisistów. Hiszpan Tommy Robredo gra zawsze z zegarkiem na ręku, bo... tak się przyzwyczaił.
Jednak po meczu czasomierze są bardzo często w zasięgu ręki. Dosłownie i w przenośni. Większość znanych tenisistów, jako osoby dobrze rozpoznawalne, podejmuje współpracę z producentami, stając się ambasadorami marek. To właśnie ten aspekt jest najsilniejszym, a przynajmniej najlepiej znanym związkiem tenisistów z zegarkami.

Lider męskiej klasyfikacji Rafael Nadal jest ambasadorem hiszpańskiej firmy Time Force. Roger Federer, pochodząc z kraju będącego kolebką zegarmistrzostwa, miał do wyboru największą liczbę producentów. Wspinając się po szczeblach kariery był wspierany i promował (także w Polsce) markę Maurice Lacroix. Stwierdzenie „Młody, robiący znaczące postępy tenisista i młoda, coraz prężniejsza marka zegarkowa” było często podnoszoną sekwencją promocyjną. Dziś, dla Rogera Federera, po zakończeniu każdego pojedynku, jedną z pierwszych czynności jest założenie na rękę zegarka firmy Rolex, z którą ma umowę sponsorską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiadomo, sport to teraz reklama...

Zakłada się, że jeżeli sportowiec w tv ma coś fajnego( np. zegarek, buty), kibic też będzie chciał to miec...i biznes się kręci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.