Facebook Google+ Twitter

Po co uczyć się wyszukiwania w sieci?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-29 12:29

Niemal każdy z nas korzysta na co dzień z Internetu. Szukamy najprzeróżniejszych rzeczy. Od ofert pracy po przepis na szarlotkę i sposoby na zdobywanie nowych klientów. Ale czy naprawdę wszyscy potrafimy wyszukiwać informacje w Internecie?

Od razu nasuwa się odpowiedź: Oczywiście! A czy potrafimy szukać szybko, skutecznie i znajdywać dokładnie to, czego nam potrzeba?

Biznes, prowadzenie firmy nieodłącznie wiążą się z monitorowaniem rynku, sprawdzaniem, jakie kroki podejmują nasi konkurenci, poszukiwaniem nowych klientów i reklamowaniem swoich usług. Wszystkie te obszary w znacznej mierze obsługiwane są z wykorzystaniem Internetu, dlatego warto, aby umieć dobrze się nim posługiwać.

Nie wszyscy wiedzą, że Google i Yahoo to nie są jedyne wyszukiwarki, że istnieje coś takiego jak Internet ukryty, którego nie przeszukamy za pomocą Google. Do tego dochodzi jeszcze obecność dużych baz danych, katalogów czy repozytoriów informacji, o których zwyczajnie trzeba wiedzieć, by z nich korzystać.
Jeśli zaznajomić się bliżej z tymi rodzajami źródeł informacji w Internecie, może się okazać, ze wyszukiwanie nie idzie już nam tak dobrze,b o pomijamy szereg wartościowych treści.

Sprawne i skuteczne posługiwanie się Internetem konieczne jest nie tylko w biznesie, ale przydaje się także w życiu codziennym. Od lat funkcjonują w Polsce infobrokerzy czyli specjaliści od pozyskiwania informacji, nie tylko z Internetu, nie tylko dla biznesu. Dlatego też, jeśli nasze samodzielne wyszukiwanie ze zawsze jest zadowalające, a brakuje czasu na samodzielną naukę można o pomoc poprosić właśnie infobrokera.
(Justyna Trzeciakowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.