Facebook Google+ Twitter

Po co walczymy z kryzysem?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-12 17:39

Podczas, gdy Donald Tusk szuka oszczędności, czy to próbując ocieplić stosunki na linii prezydent-premier czy też przygotowując się do zamachu na niezawisłość NBP, okazuje się, że Polska radzi sobie całkiem nieźle w czasach kryzysu.

Jak wynika z doniesień serwisu Interia.pl, który powołując się na agencję AFP, analitycy i ekonomiści z Międzynarodowego Funduszu Walutowego zgodnie twierdzą, że Polska odpowiedzialnie stawiła czoła fali recesji ekonomicznej, zachowując tym samym, jako jedyny kraj UE, wzrost gospodarczy. To, co różniło polską gospodarkę od zachodniej, a więc niechęć do zaciągania kredytów, de facto uchroniło nasz kraj przed załamaniem gospodarki. Pozytywnej ocenie towarzyszy nadzieja na dalsze ożywienie ekspansji ekonomicznej w naszym kraju. Chyba tylko polscy politycy i eksperci nie uwzględnili w swoich planach faktu, że radzimy sobie całkiem nieźle. Zamiast pomyśleć o wykorzystaniu tej korzystnej sytuacji poszukujemy pakietu antykryzysowego, kiedy nie wiemy, czym naprawdę kryzys jest. Wielka Depresja nam nie grozi, bańka spekulacyjna nie rośnie. Stopa bezrobocia w lipcu oscyluje w granicach 11 proc., pracodawcy oferują 85 tys. miejsc pracy, emerytury wzrosły o 6,1 proc., a na przyszły rok zapowiedziana jest podwyżka o 3,36 proc. Węgry i Ukraina mogą pozazdrościć tych wskaźników, więc po co walczymy z kryzysem?


Źródła:
Interia.pl
RP.pl
Spedycje.pl
Premier.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

o kryzysie
Jak rozkręciłam interes, jak splajtowałam, jak zbankrutowali moi dostawcy, jak uratował się bank, oraz dlaczego byłam demonstrować pod Big Benem...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.