Facebook Google+ Twitter

Po co walczymy z kryzysem?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-12 17:39

Podczas, gdy Donald Tusk szuka oszczędności, czy to próbując ocieplić stosunki na linii prezydent-premier czy też przygotowując się do zamachu na niezawisłość NBP, okazuje się, że Polska radzi sobie całkiem nieźle w czasach kryzysu.

Jak wynika z doniesień serwisu Interia.pl, który powołując się na agencję AFP, analitycy i ekonomiści z Międzynarodowego Funduszu Walutowego zgodnie twierdzą, że Polska odpowiedzialnie stawiła czoła fali recesji ekonomicznej, zachowując tym samym, jako jedyny kraj UE, wzrost gospodarczy. To, co różniło polską gospodarkę od zachodniej, a więc niechęć do zaciągania kredytów, de facto uchroniło nasz kraj przed załamaniem gospodarki. Pozytywnej ocenie towarzyszy nadzieja na dalsze ożywienie ekspansji ekonomicznej w naszym kraju. Chyba tylko polscy politycy i eksperci nie uwzględnili w swoich planach faktu, że radzimy sobie całkiem nieźle. Zamiast pomyśleć o wykorzystaniu tej korzystnej sytuacji poszukujemy pakietu antykryzysowego, kiedy nie wiemy, czym naprawdę kryzys jest. Wielka Depresja nam nie grozi, bańka spekulacyjna nie rośnie. Stopa bezrobocia w lipcu oscyluje w granicach 11 proc., pracodawcy oferują 85 tys. miejsc pracy, emerytury wzrosły o 6,1 proc., a na przyszły rok zapowiedziana jest podwyżka o 3,36 proc. Węgry i Ukraina mogą pozazdrościć tych wskaźników, więc po co walczymy z kryzysem?


Źródła:
Interia.pl
RP.pl
Spedycje.pl
Premier.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

o kryzysie
Jak rozkręciłam interes, jak splajtowałam, jak zbankrutowali moi dostawcy, jak uratował się bank, oraz dlaczego byłam demonstrować pod Big Benem...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.