Facebook Google+ Twitter

PO co zmyślać, czyli prosto z serca

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że podczas ostatnich wyborów parlamentarnych zagłosowałem na PO, bo wydawało się to być jedyną alternatywą dla tych cyrków, które wyczyniała koalicja PiS-u.

Jednak patrząc na to jak PO dochodzi do kolejnych etapów władzy, zaczynam się ich bać i żałować zmarnowanego głosu. Teraz gdy jesteśmy przed wyborami do europarlamentu, widać jak mogą potoczyć się nasze losy.

Niemieckie CDU rozpoczęło kampanię pod hasłem odzyskania ziem utraconych po wojnie. A PO nie dość, że nie potępiło takiego obrotu spraw to jeszcze wypuściło reklamówkę:w której to twierdzą, że będąc w największej koalicji PE mogą wyciągnąć więcej pieniędzy dla Polski. Jednak gdyby się temu przyjrzeć racjonalnie, to większe pieniądze nie są realne, no bo na jakiej niby podstawie miałyby nam zostać przyznane? Natomiast drugie dno tej reklamówki jest dużo bardziej przerażające, otóż PO znajduje się faktycznie w największej frakcji europarlamentu, mianowicie w Europejskiej Partii Ludowej - Europejscy Demokraci. Nie trzeba być alfą i omegą, żeby trafnie zauważyć, że w tej strukturze znajduje się również CDU.

Należy więc zadać sobie pytanie czy jeśli po wyborach, gdy już CDU i PO będą największą siłą PE a zawzięci Niemcy faktycznie zaczną poddawać pod głosowanie uchwały na mocy, których Niemcom należałyby się jakiekolwiek domostwa zamieszkane przez Polaków, to czy PO będzie potrafiło się przeciwstawić?

Według mnie nie. Bo przecież będąc w takiej koalicji, politycznie rzecz biorąc, nie chcą z niej występować ani jej rozbijać, więc najprawdopodobniej zagłosują "ZA" zwrotem ziem wyludnionym Niemcom. A nawet jeśli nie będą "ZA" to nie będą chcieli wytłumaczyć reszcie parlamentu dlaczego zwrot polskich ziem Niemcom nie może dojść do skutku. Przemilczą sprawę, parlament zdecyduje za nich, a my będziemy się zastanawiać jak do tego mogło w ogóle dojść.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja wcalę nie chcę, żeby Europejska Partia Ludowa była największa w Europarlamencie. M.in. z tego powodu namawiam: nie dla PO! (Dla PiS zresztą też)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja powiem tak - "wysiedleni" są trochę podobni do elektoratu radiomaryjnego w Polsce - tak samo jak wolę, żeby do elektorat ojca Rydzyka zagospodarował PiS niż Leszek Bubel albo inny dziwoląg, preferuję to, że do Eriki Steinbach łasi się Angela a nie NPD... Nie zapominajmy, że jak Polska powiedziała, że Erika nie nadaje się do rady Fundacji, to Angela ją zablokowała... To jest czas wyborów - jak CDU zrobi to samo w trakcie kadencji, to inna bajka...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2009 21:16

Coś w tym jest co piszesz, może niech zmienią hasło POstaw na romans z CDU a nie bajki by postawić na Polskę jak to z interesem Polski nie będzie miało nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.