Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11570 miejsce

Po daje o sobie znać w Policji

Dla jednych namiastka władzy, dla innych okres li tylko papierowego namaszczenia. Wraz ze zmianą komendanta głównego Policji zauważalny jest kadrowy odpływ i przypływ. Zgodnie z zasadą, że jak ktoś spada z drabiny, to drugi wchodzi wyżej.

 / Fot. Archiwum PolicjiJak już informowaliśmy 24 grudnia b r. na wniosek komendanta głównego Policji minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odwołał ze stanowiska komendantów wojewódzkich Policji w: Lublinie, Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim.

Komendant główny Policji powierzył pełnienie obowiązków ich dotychczasowym pierwszym zastępcom.

Tymczasowo/ do 6 miesięcy/ szefami niektórych biur w KGP wyznaczono;

Insp. Kornelę Oblińską i jednego z zastępców dyrektora, mł. insp. Tomasza Wróbla.

Przypomnijmy, że Gabinet komendanta głównego Policji realizuje zadania umożliwiające zarządzanie Policją i kierowanie KGP poprzez zapewnienie warunków do zarządzania organizacją i zasobami ludzkimi w Policji, ochrony informacji niejawnych i danych osobowych oraz obsługę prawną.

Mł. insp. Halinę Żabowską w Biurze Kontroli zajmującym się m.in. kontrolowaniem działalności biur KGP, jednostek organizacyjnych Policji oraz podmiotów podległych komendantowi głównemu Policji albo przez niego nadzorowanych, a także monitorowanie realizacji wniosków i zaleceń pokontrolnych.

Insp. Natalię Rost w Biurze Służby Kryminalnej, do zadań którego należy w szczególności: nadzorowanie, koordynowanie i wspieranie działań Policji w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych, nadzorowanie i koordynowanie przedsięwzięć wspierających zwalczanie cyberprzestępczości.

Zapewnienie organizacyjnych i technicznych możliwości korzystania przez komórki organizacyjne służby kryminalnej i śledczej z techniki operacyjnej oraz opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych, wykonywanie operacyjnych analiz kryminalnych na potrzeby postępowania w sprawach o zasięgu krajowym lub o szczególnym stopniu skomplikowania.

Opracowywanie strategicznych analiz kryminalnych dotyczących zagrożeń przestępczością o zasięgu krajowym i międzynarodowym, koordynowanie działań werbunkowych, wspieranie działań komórek właściwych w sprawach wywiadu kryminalnego i techniki operacyjnej komend wojewódzkich (Stołecznej) Policji.

Podinsp. Łukasza Wilińskiego w Biurze Międzynarodowej Współpracy Policji specjalizującym się w opracowywaniu projektów głównych kierunków międzynarodowej współpracy Policji, opiniowaniu propozycji rozwiązań z zakresu tej współpracy, w szczególności planów, projektów, programów i struktur instytucjonalnych; określaniu strategii oraz planowaniu udziału Policji w misjach pokojowych we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Mł. insp. Marcina Kulasa w Biurze Spraw Wewnętrznych, które realizuje zadania związane z zapobieganiem przestępstwom popełnianym przez policjantów i pracowników Policji, niektórym przestępstwom popełnianym na szkodę Policji, ich wykrywaniem oraz ściganiem sprawców.

 / Fot. Archiwum PolicjiInsp. Renatę Skawińską p.o. komendant Centralnego Biura Śledczego Policji.

Działania podejmowane przez CBŚP mają na celu zwalczanie przestępczości zorganizowanej o charakterze transgranicznym, kryminalnym, narkotykowym i ekonomicznym oraz związanym z aktami terrorystycznymi.

Rozpoznawanie grup przestępczych prowadzących działania przestępcze o wysokim stopniu brutalizacji czynów – dokonujących zabójstw, przestępstw przy użyciu broni palnej, wymuszeń rozbójniczych, windykacji należności.

Zwalczanie przestępstw związanych z przemytem broni i amunicji, nielegalnym obrotem bronią palną i materiałami wybuchowymi oraz zorganizowanych grup przestępczych dokonujących przestępstw związanych z kradzieżą pojazdów, ich przemytem i legalizacją, kradzieżami z włamaniem.

Zwalczanie zjawiska terroru kryminalnego, terroryzmu i ekstremizmu,
Eliminacja zorganizowanych grup dokonujących przestępstw uprowadzeń dla okupu i wymuszeń haraczy.

 / Fot. Archiwum PolicjiP.o. rzecznik prasowy KGP mł. insp. Marcin Szyndler.

Na marginesie.

Zauważyliśmy, że na stronie KGP insp. Natalia Rost jest p.o. dyrektor biura gdy insp. Renata Skawińska p.o. komendanta, podobnie jak mł. insp. Marcin Kulas i podinsp. Łukasz Wiliński p.o. dyrektora.

Insp. Sebastian Banaszak pełni obowiązki „komendanta” wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., gdy insp. Mirosław Sokal w Lublinie i insp. Piotr Michna w Rzeszowie p.o. komendant wojewódzki.

- „Nowy słownik poprawnej polszczyzny” daje pierwszeństwo konstrukcji p.o. dyrektor. Skrót p.o. znaczy pełniący obowiązki, skąd wynika, że p.o. dyrektor to jednak (swego rodzaju) dyrektor, a p.o. dyrektora brzmi zaledwie jak zastępca dyrektora. Może więc lepiej nadal trzymać się tradycji”- uważa prof. Mirosław Bańko z Państwowego Wydawnictwa Naukowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny wstęp. Lepiej się tego ująć nie da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.