Facebook Google+ Twitter

Po dobrą muzykę tylko do Brodnicy. Blues Rock Meeting 2011 już 2 lipca

  • Paw Zan
  • Data dodania: 2011-06-14 17:37

Impreza propagująca dobrą muzykę. Stylistycznie festiwal nawiązuje do gatunków muzycznych, które dominowały podczas legendarnych już muzycznych campingów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych odbywających się na terenie Brodnicy.

Plakat / Fot. Maria Mełnicka/mat. promocyjne organizatoraW Brodnicy po latach znów spotkają się fani rocka i bluesa. 2 lipca na terenie kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Zielone Wzgórze” nad jeziorem Niskie Brodno odbędzie się Blues Rock Meeting Brodnica 2011.

Organizatorem imprezy nawiązującej do popularnych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku muzycznych campingów jest Burmistrz Brodnicy i Stowarzyszenie „Omega”.

W 2012 roku minie 30 lat od momentu zorganizowania pierwszego festiwalu muzyki rockowej w Brodnicy, który przez lata znany był fanom w Polsce jako Muzyczny Camping. Impreza powstała z inicjatywy Grzegorza Grabowskiego i dzięki wsparciu organizacyjnemu Brodnickiego Domu Kultury w 1982 roku jako Rock na Pojezierzu. Od 1983 organizowana była już jako Muzyczny Camping. Obok Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie była jednym z najbardziej znanych i ważnych przeglądów muzyki młodzieżowej w PRL-u.

Co roku pod koniec lipca do Brodnicy ściągały tysiące fanów bluesa, rocka i reggae z całej Polski. Brodnica, podobnie jak Jarocin, stała się miejscem, gdzie młodzi ludzie znajdowali azyl wolności oraz odskocznię od szarej i „skrzeczącej” brakiem swobód rzeczywistości schyłku peerelowskiego ancien régime’u.

Na scenie nieistniejącego już amfiteatru w parku Chopina obok zespołów konkursowych prezentowały się najpopularniejsze zespoły niezależnej muzyki młodzieżowej. Podczas pierwszej edycji brodnickiego festiwalu wystąpiły: Republika, Lombard, Stalowy Bagaż, TNT. Na campingach muzycznych w Brodnicy fani rocka, bluesa i reggae mieli okazję słuchać też koncertów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem, Nocnej Zmiany Bluesa, która od 1983 roku z liderem Sławkiem Wierzcholskim była stałym gościem festiwalu, zespołów: Zdrowa Woda, Kasa Chorych, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Free Blues Band, Mietek Blues Band oraz Izrael. Na festiwale do Brodnicy w połowie lat 80. przyjeżdżali również tacy wykonawcy jak Stanisław Sojka, Martyna Jakubowicz, Tadeusz Nalepa, Jan i Józef Skrzekowie.

Intencją organizatorów Blues Rock Meeting Brodnica 2011, który podobnie jak przed laty firmuje swoim nazwiskiem Grzegorz Grabowski, jest przywrócenie festiwalu w nowej formie oraz wprowadzenie go na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Brodnicy.
2 lipca na bluesowo-rockowym mityngu na „Zielonym Wzgórzu” nad jeziorem Niskie Brodno wystąpią: Nocna Zmiana Bluesa, Open Blues, Czaqu, Zdrowa Woda oraz Dubska. Zapraszamy!

Czytaj też: Blues - to zawsze blues jest


Tekst: Przemysław Majchrzak, pierwotna publikacja na ebrodnica.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.