Facebook Google+ Twitter

Po drinku nie będziemy mogli korzystać z chodników?

Wciąż wiele emocji wzbudza tak zwana ustawa nikotynowa, która krąży między sejmem a senatem. Ale tak naprawdę prawdziwa bomba wybuchnie, kiedy ogłoszony zostanie najnowszy projekt ustawy o zwalczaniu alkoholizmu. Oj, będzie się działo!

UWAGA! TO TEKST NIEPRAWDZIWY OPUBLIKOWANY Z OKAZJI 1 KWIETNIA, W RAMACH ZABAWY "ŁOWCY FAŁSZYWYCH NEWSÓW"

Nasza redakcja, jako pierwsza z mediów, dotarła do całości projektu ustawy antyalkoholowej, który przygotowuje grupa posłów ze wszystkich klubów poselskich, na czele z mało znanym jeszcze parlamentarzystą Jakubem Kacem. Zawarte tam uregulowania - jeśli wejdą w życie - diametralnie zmienią podejście do tak zwanych napojów wyskokowych w Polsce. Oficjalnie projekt ma być ogłoszony dzisiaj. Oto niektóre jego zapisy, które przedstawiamy w punktach:

1. Zakaz publicznego wznoszenia toastów alkoholowych (występek zagrożony karą grzywny albo do 6 miesięcy więzienia).
2. W lokalach będzie można spożywać alkohol tylko w wydzielonych pomieszczeniach, na stojąco i w ściśle określonej ilości. Przy zamówieniu będziemy musieli podawać swój numer PESEL i adres zamieszkania.
3. Obsługa lokalu będzie miała określony ustawą obowiązek informowania o szkodliwości picia. Na przykład każdorazowo przed podaniem drinka barman czy kelner będzie zobowiązany wygłosić formułę: W imieniu ministra zdrowia i rządu RP informuję pana (panią), że wypicie takiej porcji alkoholu powoduje osłabienie funkcji intelektualnych i fizycznych organizmu.

4. Wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się po chodnikach w stanie wskazującym na spożycie alkoholu (powyżej 0.2 promila). Osoby przyłapane na tym procederze będą karane zakazem chodnikowym, tzn. pozbawieniem prawa do korzystania z chodników miejskich. Według projektodawców osoba nietrzeźwa będzie mogła pojawić się na chodniku, bądź drodze publicznej w terenie zabudowanym, jedynie w towarzystwie dwóch osób trzeźwych, nie spokrewnionych, powyżej 21 roku życia i zajmować miejsce w środku nich.
5. Reklamy alkoholu będą możliwe tylko po północy i poza informacją, że to reklama,
opatrzone mają być ostrzeżeniem, że program przeznaczony tylko dla dorosłych (czyli czerwonym kółkiem).

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tekst specjalnie na 1-go kwietnia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne że tak, co się będą szwendać po chodnikach. Niech się bujają po ulicy, może jakiś kierowca jadący w stanie wskazującym ominie, no chyba żeby trafił. Oczywiście nikomu źle nie życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prima Aprilis

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.