Facebook Google+ Twitter

Po drinku nie będziemy mogli korzystać z chodników?

Wciąż wiele emocji wzbudza tak zwana ustawa nikotynowa, która krąży między sejmem a senatem. Ale tak naprawdę prawdziwa bomba wybuchnie, kiedy ogłoszony zostanie najnowszy projekt ustawy o zwalczaniu alkoholizmu. Oj, będzie się działo!

UWAGA! TO TEKST NIEPRAWDZIWY OPUBLIKOWANY Z OKAZJI 1 KWIETNIA, W RAMACH ZABAWY "ŁOWCY FAŁSZYWYCH NEWSÓW"

Nasza redakcja, jako pierwsza z mediów, dotarła do całości projektu ustawy antyalkoholowej, który przygotowuje grupa posłów ze wszystkich klubów poselskich, na czele z mało znanym jeszcze parlamentarzystą Jakubem Kacem. Zawarte tam uregulowania - jeśli wejdą w życie - diametralnie zmienią podejście do tak zwanych napojów wyskokowych w Polsce. Oficjalnie projekt ma być ogłoszony dzisiaj. Oto niektóre jego zapisy, które przedstawiamy w punktach:

1. Zakaz publicznego wznoszenia toastów alkoholowych (występek zagrożony karą grzywny albo do 6 miesięcy więzienia).
2. W lokalach będzie można spożywać alkohol tylko w wydzielonych pomieszczeniach, na stojąco i w ściśle określonej ilości. Przy zamówieniu będziemy musieli podawać swój numer PESEL i adres zamieszkania.
3. Obsługa lokalu będzie miała określony ustawą obowiązek informowania o szkodliwości picia. Na przykład każdorazowo przed podaniem drinka barman czy kelner będzie zobowiązany wygłosić formułę: W imieniu ministra zdrowia i rządu RP informuję pana (panią), że wypicie takiej porcji alkoholu powoduje osłabienie funkcji intelektualnych i fizycznych organizmu.

4. Wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się po chodnikach w stanie wskazującym na spożycie alkoholu (powyżej 0.2 promila). Osoby przyłapane na tym procederze będą karane zakazem chodnikowym, tzn. pozbawieniem prawa do korzystania z chodników miejskich. Według projektodawców osoba nietrzeźwa będzie mogła pojawić się na chodniku, bądź drodze publicznej w terenie zabudowanym, jedynie w towarzystwie dwóch osób trzeźwych, nie spokrewnionych, powyżej 21 roku życia i zajmować miejsce w środku nich.
5. Reklamy alkoholu będą możliwe tylko po północy i poza informacją, że to reklama,
opatrzone mają być ostrzeżeniem, że program przeznaczony tylko dla dorosłych (czyli czerwonym kółkiem).

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tekst specjalnie na 1-go kwietnia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne że tak, co się będą szwendać po chodnikach. Niech się bujają po ulicy, może jakiś kierowca jadący w stanie wskazującym ominie, no chyba żeby trafił. Oczywiście nikomu źle nie życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prima Aprilis

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.