Facebook Google+ Twitter

Po drugiej stronie redakcyjnego biurka

Po drugiej stronie redakcyjnego biurka świat też jest piękny. Oto garść refleksji z podwórka świeżo upieczonej redaktorki.

Życie szykuje nam różne niespodzianki. Pół roku temu o tej porze siedziałam przed ekranem komputera gdzieś w Szwajcarii i pijąc kawę przeglądałam internet. Nic nie zwiastowało gwałtownych zmian. Dziś siedzę za biurkiem w redakcji Wiadomości24.pl i zerkając na tonącą w pięknym, jesiennym słońcu ulicę Domaniewską przeglądam teksty nadsyłane przez Was. Ot, kolejny dzień w pracy.

Po wczorajszych powitaniach przyszedł moment na chwilę refleksji. Z Wiadomościami24.pl jestem związana od prawie trzech lat, ale w ostatnim czasie charakter tych relacji nieco się zmienił. Beztroskie pisanie i wysyłanie tekstów ze swojego komputera zastąpiło stukanie w klawisze w redakcyjnym pomieszczeniu. Czytam nadsyłane teksty, poprawiam je, czasem odsyłam.

Druga strona redaktorskiego biurka to dla mnie doświadczenie nie do końca nowe. Przeglądając Wasze materiały, poprawiając literówki i zdania przypominam sobie swoje własne błędy. Pamiętam zwłaszcza jeden tekst, z którego byłam bardzo dumna. Został mi odesłany z powodu zbyt częstego używania zaimka "który". Pisząc, a nawet sprawdzając własny tekst nie czułam tego zaimkowego przesytu. Od kilku dni moderując Wasze materiały przekonuję się, że czasem redaktor widzi "więcej".

Ale to "więcej" polega nie tylko na wyłapywaniu błędów. Teksty, które wysyłacie, dotyczą najróżniejszych spraw. Czytając je dowiaduję się o nowych miejscach, problemach, o imprezach, na których mnie nie było. Moderując poznaję kawałki świata, o których istnieniu do tej pory nie wiedziałam. To trochę jak czytanie książek, w dodatku w godzinach pracy.

Bardzo miło czytało mi się Wasze komentarze pod artykułem Tomka Kowalskiego i wiadomości wysłane na pocztę wewnętrzną oraz Skype. Mam nadzieję, że moja nowa rola w serwisie pomoże nam wszystkim poznać się lepiej.

Mam nadzieję, że moja współpraca z użytkownikami Wiadomości24.pl będzie przebiegać pomyślnie. W razie pytań czy wątpliwości kontaktujcie się ze mną przy pomocy poczty wewnętrznej albo Skype. Do przeczytania!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.10.2009 12:15

.....bez wątpienia pomoże.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy spojrzeć w galerie Agaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

życze miłej pracy!! :)) i sukcesów!! :))
Pozdrawiam serdecznie!
:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.