Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14838 miejsce

Po dwóch latach zostało otwarte płockie kino Przedwiośnie

Dzisiaj, 1 stycznia 2009, w Płocku otwarte zostało Nove Kino Przedwiośnie. Oznacza to koniec okresu, kiedy Płock był kulturalną pustynią. Wcześniej otwarto teatr, muzeum, a teraz, po listopadowym otwarciu kina Helios i dzisiejszym Przedwiośnia, płocczanie znowu są w kulturalnej "puszczy".

Już przed godziną 12, kiedy miała odbyć się pierwsza projekcja, przed wejściem oczekiwało wiele osób. Dokładnie o 11.30 drzwi zostały otwarte. Pierwsi widzowie mogli przekroczyć próg Przedwiośnia, by po chwili skierować się do pobliskich kas w celu zakupu biletów. Dziś można obejrzeć drugą część filmu "Madagaskar" oraz polską produkcję "Ile waży Koń Trojański?". W przyszłości repertuar się zwiększy. Już jutro będą wyświetlane kolejne filmy: "33 sceny z życia", "Just Dance - Tylko taniec", "Mała Moskwa" i "W sieci kłamstw". Do dyspozycji widzów przeznaczono aż cztery sale (w starym Przedwiośniu były tylko dwie).

Ceny biletów są zbliżone do cen z kina Helios. Normalne kosztują 18/20 zł, ulgowe 15/16 zł, grupowe 12 zł. Za seanse 3D trzeba zapłacić 25/27 zł, ulgowe kosztują 20/22 zł, grupowe 16 zł. Wyższe ceny obowiązują na seansach od godziny 17 w piątki aż do końca niedzieli.

Przedwiośnie to już drugie, po Heliosie, kino w Płocku. W przyszłości będzie otwarte jeszcze Cinema City w budowanej Galerii Mosty. Oficjalne otwarcie kina Przedwiośnie nastąpi pod koniec stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.