Facebook Google+ Twitter

Po dzisiejszym czwartcaście

Udało się dziś ograniczyć nasze wrodzone gadulstwo i zamknąć czwartcasta na skype w 25 minutach. Przyznaliśmy dwa pióra i rzuciliśmy kilka propozycji oraz jedną obietnicę.Swe pierwsze pióra otrzymali Jadwiga Kowalczyk i Przemysław Styrna. Oboje chwaliliśmy bardzo. Przede wszystkim za spostrzegawczość i jasność formułowania myśli. Gratulujemy serdecznie i czekamy na dalsze przejawy obywatelskiego zaangażowania w otaczającą nas, grudniową rzeczywistość.

Paweł obiecał, że niebawem rozwiążemy sprawę minusów. Niedługo już, oceniając materiał, nie będzie moża postawić minusa bez opatrzenia go komentarzem. Od dawna prosi o to wielu autorów, a Ewa Kowalska protestując przeciwko obecnej sytuacji (gdy dostaje się minusa nie wiadomo za co) wstrzymała się nawet z dodawaniem komentarzy.

Dorota prosiła autorów fotogalerii, by na swe dzieła spoglądali nieco bardziej krytycznie. – Fotoreportaż nie na darmo się tak nazywa – przekonywała Dorota. – Kolejne ujęcia muszą być ze sobą powiązane, tworzyć opowieść, narrację... Nie mogą być prostym zlepkiem najładniejszych nawet obrazków.

A teraz propozycje... Zaproponowałem konkurs dla uczniów liceów i gimnazjów - zareklamujcie swą szkołę (oczywiście, jeśli uznacie, że warto) w formie krótkiego, ok. 5-minutowego filmu wideo. Pokażcie innym, że warto ubiegać się o przyjęcie do Waszej szkoły. Sfilmujcie to, co w niej dzieje się ciekawego, pochwalcie się wymi dokonaniami. Kolejny pomysł to propozycja napisania tekstu oceniającego wydarzenia mijającego roku. Ale w nieco mniej sztampowej formie. Spróbujcie napisać o wydarzeniach Waszym zdaniem najważniejszych, ale pominiętych milczeniem przez tradycyjne media.

Składaliśmy też podziękowania. Przekazuję je między innymi Adamowi Deglerowi za pomysł nadsyłania wspomnieniowych materiałów z czasów stanu wojennego. Dzięki niemu nadeszło wiele świetnych tekstów i galerii. Alicji Karłowskiej dziękujemy zaś za wielkie wsparcie, jakiego udzieliła Przemkowi Trubalskiemu podzas jego wyprawy do Rzeszowa i spotkań z uczniami klas dziennikarskich w rzeszowskich liceach.

Niestety, jakość połączenia na skype znów była bardzo zła. Pracujemy nad innymi rozwiązaniami, jakie podczas ostatniego spotkania w Łodzi sugerował Bartosz Stawowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Fajnie Was posłuchać i zobaczyć. Szkoda że tylko 5 minutowe nagranie. Niestety nie mogłem o 17:30 być przed komputerem a chętnie bym przesłuchał całość. Gratulacje dla wyróżnionych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, to dla mnie naprawdę miłe słowa. To, że tego typu akcje spotykają się z takim odzewem dobrze wróży na przyszłość. Dziękuję Redakcji, a zwłaszcza Staszkowi Stanuchowi, za wyrozumiałą postawę i wsparcie akcji. Teksty o stanie wojennym były naprawdę świetne, tak jak i galerie zdjęć, zwłaszcza ta Witka Szymańskiego. A, no i gratulacje dla świeżo upierzonych. Teksty Jadwigi zwróciły moją uwagę już w moderacji, no i ma super pieska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratulejszon :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję upierzonym i życzę dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratujuję opierzonym! A co do akcji z reklamowaniem liceum to muszę pomyśleć;) czy będę miał technikę i czas. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, pojawiło się wideo. Przynajmniej coś słychać, bo na skypie to nie za bardzo ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za otrzymane wyróżnienie:D ... Pierwsze piórko mobilizuje do pisania kolejnych artykułów i podnoszenia ich poziomu. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby ktoś chciał odsłuchać, to zgodnie z obietnicą nagrałem :). Nie miałem za bardzo gdzie tego wrzucić, więc padło na pierwszy lepszy serwis hostingowy. Link: http://www.esnips.com/doc/268526f1-1940-4147-a7e0-33388bf06963

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.