Facebook Google+ Twitter

Po feriach w gminie Libiąż

Olbrzymie zainteresowanie towarzyszyło ofercie Libiąskiego Centrum Kultury przygotowanej dla dzieci i młodzieży na czas tegorocznego zimowego wypoczynku od zajęć szkolnych.

Bal karnawałowy w Gromcu. / Fot. Paweł SalawaW tym roku, oprócz możliwości wyjazdów jednorazowych, można było kupić karnet na wszystkie organizowane przez LCK wycieczki. Taki ruch przyciągnął rekordową ilość uczestników, a na większość atrakcji po prostu brakowało miejsc!

Oprócz oferty wyjazdowej równie imponująco przedstawiała się liczba zajęć stałych. Na zajęciach plastycznych w LCK i świetlicach w Żarkach, Gromcu i Kosówkach dzieci wykonały m.in. elementy strojów karnawałowych, laurki dla babć i dziadków z okazji ich święta, zimowe komiksy, czy też uszyły ubranka dla lalek Barbie. Odbyły się także zabawy i turnieje sportowe, można było pograć w gry stolikowe, malować i rysować pod okiem instruktorów LCK. Symulacja skoków narciarskich i popularnego teleturnieju "Milionerzy" były elementami rywalizacji w turnieju gier komputerowych. Była też okazja do potańczenia na zajęciach "zimowej galerii tańca".

Konkurs zjazdu wymyślnym pojazdem zimowym. / Fot. Paweł SalawaFerie były też okazją do poślizgania się, a także zabaw na śniegu i lodzie. Uczestnicy najpierw wyjechali na lodowisko do Oświęcimia, a później dzięki wspólnej inicjatywie LCK, klubu sportowego GKS "Janina" w Libiążu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Moczydła i Żarek mogli pojeździć się na lodowiskach wykonanych na terenie MORS, w Żarkach przy tamtejszym Domu Kultury oraz na boisku sportowym przy OSP Moczydło.

Dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Policji w Chrzanowie możliwy był wyjazd do ich nowej siedziby. Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia m.in. strzelnicy, cel więziennych i pomieszczeń służących codziennej pracy policjantów. Pracownicy komendy pouczyli też swoich gości na temat bezpiecznego zachowania się na jezdni i podczas samotnego przebywania w domu. Obdarowali też dzieci gazetami edukacyjnymi.

Zapoznanie się z pracą żołnierzy i sprzętem militarnym było celem wycieczki do Jednostki Wojskowej w Libiążu. Żołnierze ugościli uczestników ferii z LCK przygotowując ognisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.