Facebook Google+ Twitter

Po Górach Świętokrzyskich z ostrowiecką SZANSĄ

"Obóz wędrowny po Górach Świętokrzyskich. Cudze chwalicie, swego nie znacie" to jedno z wielu zadań realizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczestnicy obozu wędrownego SZANSY po Górach Świętokrzyskich. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAObóz wędrowny, w którym wzięła udział trzydziestoosobowa grupa odbył się w dniach 2 – 7 lipca 2014 roku. Wszystko zaczęło się w środę, 2 lipca o godzinie 9.00, gdy uczestnicy wyruszyli spod siedziby Stowarzyszenia "SZANSA". Uprzednio wszystkie bagaże zostały spakowane do mikrobusa organizatorów, który pozostawał cały czas do dyspozycji i służył do obsługi tej turystyczno – krajoznawczej imprezy. Natomiast uczestnicy i kadra obozu innym środkiem transportu zostali przewiezieni do Starej Huty, gdzie zgodnie z planem nocowali do 5 lipca w schronisku szkolnym. Pełniło ono również funkcję bazy wypadowej do poznawania terenów wokół Świętego Krzyża. Po zagospodarowaniu się w bazie noclegowej uczestnicy obozu od razu wyruszyli na wycieczkę pieszą do Osady, restauracji, w której spożywane były regionalne obiady.Zajęcia ze strażą pożarną. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

Po smacznym posiłku członkowie "SZANSY" udali się w drogę powrotną, gdyż już o godzinie 15.00 odbyły się zajęcia profilaktyczne ze strażą pożarną, podczas których wszyscy mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu jednostek straży pożarnej. Podczas tych zajęć była możliwość postrzelania z armatki wodnej do celu. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną, siatkową i ręczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Czego chcieć więcej? Wędrować na koniu aby jeszcze więcej zobaczyć - tak myślę i w tym celu warto odwiedzić Sienkierz czyli klub jeździecki prawnuka pisarza Jerzego W. Sienkiewicza w Oblęgorku. No nie każdy jeździ konno, a tym bardziej uczestnicy terapii. Warto na pewno "wpaść" do Sienkiewiczówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Góry Świetokrzyskie odwiedzam na krótki wypoczynek co roku. Jest to miejsce magiczne, które przyciąga jeszcze zbyt mało turystów. Obóz wędrowny to idealna propozycja by poczuć "smak" tego regionu. Gratulacje dla organizatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Góry Świętokrzyskie... obóz wędrowny - czego chcieć więcej! Region nadzwyczaj obfity w atrakcje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ŚWIETNIE ! Sama bym się chętnie przyłączyła ( z gitarą :) ). Tak dawno nie byłam w tych górach. Ruch, zabawa, poznawanie historii, lekcja życia poza domem i w grupie - GRATULACJE dla organizatorów, sponsorów oraz uczestników. Dziękuję Krzysztofie - wspaniała relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.