Facebook Google+ Twitter

Po gwałcie i burdzie zostanie zamknięty Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

Będzie wniosek małopolskiego kuratora oświaty o odwołanie dyrektora i zamknięcie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze. W ośrodku doszło do gwałtu na 15-letniej dziewczynie, a dzień później do burdy z udziałem wychowanków. Dwie osoby próbowały się powiesić.

Rzeczniczka małopolskiego kuratora odmówiła podania informacji na temat wniosku. Mają zostać oficjalnie ujawnione w piątek o godz. 13 na konferencji prasowej- informuje TVN24.

W piątek w ośrodku zgwałcona została 15-letnia wychowanka. Policja zatrzymała czterech wychowanków ośrodka, w wieku od 14 do 17 lat. Prawdopodobnie przed sądem dla nieletnich będą odpowiadać za gwałt. Chłopcom pomagały ich koleżanki. Po tych wydarzeniach dyrekcja ośrodka zdecydowała się zamknąć drzwi między częścią, w której przebywały wychowanki, a częścią, w której mieszkali wychowankowie. To nie spodobało się dziewczynom, które zaczęły niszczyć i rozbijać drzwi, rzucać koszami. Policja zatrzymała cztery najbardziej agresywne wychowanki, z których najmłodsza miała 14 lat, a najstarsza - 17. Odpowiedzą one przed sądem dla nieletnich za niszczenie mienia.

16-latek, podejrzewany o udział w gwałcie, zatrzymany i przewieziony do izby dziecka w Tarnowie, usiłował powiesić się w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci zapobiegli tragedii. Obecnie nastolatek decyzją sądu trafił pod opiekę psychiatryczną.

W środę samobójstwo próbowała popełnić druga osoba - 16-latka. Nie wiadomo, czy miała związek z gwałtem i buntem.

Jak informuje policja, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze powstał 2 września, a już było w nim ok. 50 interwencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kolega*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie kolego:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tacy "silni" (gwałcą), a jak trafią na policję ze świadomością, to próbują popełnić samobójstwo! Gieroje. A ośrodek, przy takim dyrektorze, jakiego pokazała wczorajsza Uwaga, powinien byc rozwiazany. Tylko kto tego goscia powolal na to to stanowisko?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.