Facebook Google+ Twitter

Po gwałcie i burdzie zostanie zamknięty Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

Będzie wniosek małopolskiego kuratora oświaty o odwołanie dyrektora i zamknięcie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze. W ośrodku doszło do gwałtu na 15-letniej dziewczynie, a dzień później do burdy z udziałem wychowanków. Dwie osoby próbowały się powiesić.

Rzeczniczka małopolskiego kuratora odmówiła podania informacji na temat wniosku. Mają zostać oficjalnie ujawnione w piątek o godz. 13 na konferencji prasowej- informuje TVN24.

W piątek w ośrodku zgwałcona została 15-letnia wychowanka. Policja zatrzymała czterech wychowanków ośrodka, w wieku od 14 do 17 lat. Prawdopodobnie przed sądem dla nieletnich będą odpowiadać za gwałt. Chłopcom pomagały ich koleżanki. Po tych wydarzeniach dyrekcja ośrodka zdecydowała się zamknąć drzwi między częścią, w której przebywały wychowanki, a częścią, w której mieszkali wychowankowie. To nie spodobało się dziewczynom, które zaczęły niszczyć i rozbijać drzwi, rzucać koszami. Policja zatrzymała cztery najbardziej agresywne wychowanki, z których najmłodsza miała 14 lat, a najstarsza - 17. Odpowiedzą one przed sądem dla nieletnich za niszczenie mienia.

16-latek, podejrzewany o udział w gwałcie, zatrzymany i przewieziony do izby dziecka w Tarnowie, usiłował powiesić się w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci zapobiegli tragedii. Obecnie nastolatek decyzją sądu trafił pod opiekę psychiatryczną.

W środę samobójstwo próbowała popełnić druga osoba - 16-latka. Nie wiadomo, czy miała związek z gwałtem i buntem.

Jak informuje policja, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze powstał 2 września, a już było w nim ok. 50 interwencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kolega*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie kolego:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tacy "silni" (gwałcą), a jak trafią na policję ze świadomością, to próbują popełnić samobójstwo! Gieroje. A ośrodek, przy takim dyrektorze, jakiego pokazała wczorajsza Uwaga, powinien byc rozwiazany. Tylko kto tego goscia powolal na to to stanowisko?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.