Facebook Google+ Twitter

PO i PiS tracą. Afera trotylowa nie wpłynęła znacząco na sondaże

Wydarzenia związane z trotylem na szczątkach samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem, odznaczyły się zaledwie nieznacznie w notowaniach partii politycznych wyrażonych przez opinię publiczną.

Sonda

Na kogo zagłosowałbyś, gdyby dziś odbyły się wybory?

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPlatforma Obywatelska miałaby 31 proc. głosów Polaków. Natomiast na Prawo i Sprawiedliwość chciałoby głosować 30 proc. wyborców. To wyniki najnowszego sondażu dla Wirtualnej Polski, przeprowadzonego przez pracownię badawczą Homo Homini. W porównaniu do poprzednich notowań, poparcie dla PO i PiS, zmalało. W okresie dwóch tygodni Platforma Obywatelska straciła 2 punkty proc. poparcia, a PiS stracił 1 punkt procentowy.

W najnowszym rankingu sondażu, trzecie miejsce zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, który w wyborach mógłby zdobyć 11 proc. głosów Polaków. Ale poparcie dla SLD również zmniejszyło się w ostatnich dwóch tygodniach o 1 punkt proc.. Na czwartym miejscu uplasował się Ruch Palikota z 7-proc. poparciem - to wzrost o 1 punkt proc. Na PSL chciałoby głosować 6 procent badanych; wzrost o 1 punkt proc. Solidarna Polska mogłaby liczyć na 5-procentowy wynik w głosowaniu do parlamentu i dostałaby mandaty (bez zmian).

Czytaj także: Gmyz zwolniony dyscyplinarnie z "Rzeczpospolitej". SDP: "To coś niesamowitego"


Pracę premiera Donalda Tuska ocenia obecnie pozytywnie 38 proc. wyborców, to jest o 1 punkt proc. więcej niż dwa tygodnie temu. Natomiast źle ocenia premiera 59 proc. badanych (pogorszenie o 1 proc.). Dobrą ocenę rządu Donalda Tuska wystawia 29 proc. Polaków (gorzej o 2 punkty proc.). Negatywnie zaś widzi pracę rządu 67 proc. respondentów (pogorszenie o 2 proc.) - podaje serwis WP.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Hmmm...
Wyniki najnowszego sondażu:
PO - 42%
PiS - 30%
SLD - 10%
RP - 8%
reszta poniżej 5%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niskie notowania PO są powodem nieustannego ataku na PIS. Będą to robić do czasu aż osiągną 40 - procentowe poparcia , czyli nigdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomijając treśc - zastanawiam się, czy jakiekolwiek ważne wydarzenia w Polsce będą kiedykolwiek sygnalizowane w tytułach inaczej niz "skandal" lub "afera".

To nie jest pretensja do pana Cybrucha!!! To jest rzeczywistość, z której media nie są w stanie sie wycofać.

Wracając jednakże do "afery trotylowej" i rozpętanej histerii - każdy powinien posłuchac wczorajszego wywiadu pani Kolendy-Zalewskiej z panem Brzezińskim, nadanym przed rozmową z Wałęsą w "Faktach po faktach".
O ile pan Brzeziński - człowiek o niepodważalnym autorytecie, i wyjątkowej znajomości polityki - wyraził bez owijania w bawełnę to, co myśli o wydarzeniach ( owych aferach i skandalach) w Polsce, o tyle pan Wałęsa usiłuje go poprawić na swój sposób. Niestety - nasza światowa ikona Solidarności usiłuje dokonać niemożliwego: zinterpretować opinię wyjątkowego polityka przy pomocy swojego własnego - niestety żałosnie prymitywnego słownictwa i minimalnego zasobu pojęć. Smutne i żenujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba przyznać, że wprowadzenie 5% progu świetnie skasowało możliwości zmian w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świadczy to o dobrze wykonanej robocie polityków. Piszę to całkowicie bez ironii. Dobrze już przez ostatnie lata zafiksowano w głowach Polaków poczucie braku innego możliwego układu sił. Jest to przerażające, gdy obserwuje się tak łatwą manipulację milionami ludzi...

Jednocześnie nic odkrywczego w tym stwierdzeniu moim przecież nie ma. To jest tak, jak w sytuacji agenta sprzedaży bezpośredniej, któremu wkłada do głowy na szkoleniach, aby umawiając się z klientem niezbyt dobrze jeszcze "urobionym" na finalizację transakcji, nie pytał go czy w ogóle się zgadza, tylko proponuje mu dwie opcje terminu spotkania, zmuszając do zaakceptowania jednej z nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.