Facebook Google+ Twitter

PO i PSL będą dyskutować o kryzysie i euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 18:55

Przedstawiciele koalicji rządzącej spotkają się we wtorek, aby omówić sposoby walki z kryzysem gospodarczym. Poseł PSL Stanisław Żelichowski wyjaśnił, że będzie to rutynowa rozmowa, która odbędzie się z inicjatywy premiera.

Polityk ludowców dodał, że omawiane będą nie tylko kwestie kryzysu, ale także inne bieżące sprawy, takie jak negocjacje na temat wejścia Polski do strefy ERM2, czyli "przedsionka" strefy euro.

- Premier Donald Tusk będzie chciał dowiedzieć się, na jakim etapie jesteśmy - zaznaczył przedstawiciel PSL. Chodzi między innymi o analizy, dotyczące wstąpienia do ERM2.

Prasa podaje, że gabinet Donalda Tuska już trzy tygodnie temu rozpoczął negocjacje z Europejskim Bankiem Centralnym w sprawie przyjęcia europejskiej waluty bez konsultacji z NBP. Zaprzeczył temu resort finansów. Ministerstwo chce, by Polska weszła do ERM2 na przełomie maja i czerwca.

ERM2 to 2-letnia poczekalnia przed przyjęciem euro. W tym czasie kurs złotego musi być związany z kursem euro. Odchylenia od ustalonego poziomu mogą wynieść jedynie 15 procent.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.