Facebook Google+ Twitter

Po interwencji Wiadomości24.pl PKP przywróciła Rząsawę do rozkładu

Informowałem we wtorek, że internetowy system rozkładu jazdy PKP zawiera luki. System pomijał małą podczęstochowską stację. Zgłoszenie usterki przez Wiadomości24.pl, przyniosło skutek. PKP przeprowadziły nową aktualizację baz tejże usługi.

 / Fot. PKPPrzeglądając w poniedziałek internetowy system rozkładu jazdy Polskich Kolei Państwowych, zauważyłem, że jest on niekompletny. W bazie danych brakowało pobliskiej mi stacji kolejowej o nazwie Rząsawa. W zamian, system proponował mi podróż... do innych miejscowości (niekoniecznie o podobnej nazwie i w tym samym województwie).
Zacząłem sprawdzać, czy aby nie jest to zjawisko masowe. Szukałem w systemie nazw pobliskich stacji kolejowych. Jednak, wszystko było w porządku. Uznałem, iż należy natychmiast zareagować, zwrócić uwagę Telekomunikacji Kolejowej (odpowiedzialnej za udostępnianie rozkładu jazdy) na lukę w systemie. Jeszcze tego samego dnia, Alicja Kozłowska z ramienia TK, zapewniła mnie, iż następnego dnia, czyli we wtorek, baza danych zostanie zaktualizowana na nowo. Jak obiecała, tak też się stało. Od dziś, podróżni mogą korzystać z pełnej wersji internetowej usługi państwowego przewoźnika.

***
Dobrze, że są Wiadomości24.pl. Dzięki serwisowi, można bardziej stanowczo zwrócić wzrok ogólnopolskiej firmy, nawet na tak mały szczegół na który lokalne media, zapewne... nawet nie zwróciłyby uwagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

nagroda tygodnia za zmuszenie molocha do poprawki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię czytać takie informacje :))
Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za interwencję ;-) Rzeczywiście wczoraj Rząsawa była już wklepana do rozkładu. Tak naprawdę jednak HAFAS (bo tak potocznie mówi się o internetowym rozkładzie PKP) ma w sobie wiele innych błędów, innego typu niż ten... Chociażby pomylone godziny przyjazdów/odjazdów niektórych pociągów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ode mnie również +

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobra robota, plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.