Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26361 miejsce

Po IV plenerze malarskim Miastko 2011. Kilka słów podsumowania

Mijają już dwa tygodnie od zakończenia kolejnego pleneru malarskiego na ziemi miasteckiej. Po raz czwarty gmina Miastko gościła uczestników Międzynarodowego Pleneru Malarskiego z udziałem artystów z Anglii, Ukrainy, Niemiec, Włoch i Polski.

Dni Miastka 2011 na "Kaczym Dołku" / Fot. Isabella DegenOrganizatorami tej imprezy byli jak co roku Urząd Miejski Miastko, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Classic Art z Wrocławia.
Plener ten jest kontynuacją dawnych tradycji plenerowych lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to miasto słynęło ze zjazdów malarskich najwybitniejszych polskich artystów malarzy.

W tym roku wernisaż poplenerowej wystawy był imprezą towarzyszącą Dniom Miastka 2011 i może trochę zginął w tej bogatej ofercie sobotniego festynu. Finał Dni Miastka odbył się w sobotę 16 lipca na wielkim placu rekreacyjnym zwanym Kaczym Dołkiem. Tego dnia życie zatętniło w Miastku jak nigdy, przewinęło się tam z pewnością kilka tysięcy ludzi, nie tylko mieszkańców ale też wielu przyjezdnych turystów. Dni Miastka uświetniły koncerty Zbigniewa Wodeckiego i Ewy Farnej.Poplenerowa całkowicie plenerowa wystawa w czasie Dni Miastka. / Fot. Isabella Degen

W tym roku tygodniowy plener odbywał się w Trzcinnie pod Miastkiem, w sercu kaszubskiej nieskażonej natury.Trzcinno, mała malownicza wieś położona nad niewielkim jeziorem, kilkanaście domostw, zabytkowy kościółek z XVII wieku i piękny pałac rodziny Massowów z XIX wieku, otoczony tajemniczym ogrodem. Malarze mieszkali i malowali na „Przepiórczej Farmie” w gospodarstwie agroturystycznym. Aż wierzyć się nie chce, że istnieją jeszcze takie zakątki przyrody. Piękne, kilkusetletnie drzewa, srebrzyste morenowe łąki, klekot żurawi i dziewicze jezioro zasłane poranną mgłą. Te bajkowe krajobrazy, malarze uwiecznili na płótnach. Powstały pejzaże Miastka i okolic. Namalowano wiele ciekawych obrazów, które zaprezentowano na festynie w Miastku, jak mówią mieszkańcy, na Kaczym Dołku.

Od lwej:Mikołaj Pazizin, Łukasz Morawski,Zofia Pazizina,Józef Plotan,Włodzimierz Łobuń, Isabella Degen,Maria Rowdo, Ludwik Stejn, Jerzy Tandecki i Joanna Płachcińska z pieskiem Lilą. / Fot. Isabella DegenA oto uczestnicy IV Międzynarodowego Pleneru w Miastku: Joanna Płachcińska z Anglii, Włodzimierz Łobuń, Mikołaj Pazizin i Zofia Pazizina z Ukrainy, Isabella Degen z Niemiec, Józef "Guiseppe" Plotan z Włoch, Maria Rowdo z Wrocławia, dr Łukasz Morawski pracownik ASP z Wrocławia, Ludwik Sztejn z Wrocławia.
Kuratorem pleneru był Jerzy Tandecki - Classic Art z Wrocławia.
Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Byłem dzisiaj na NK, więc i tutaj zawitałem;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.07.2011 18:48

I jak Ci nie zazdrościć Izo, dwie takie imprezy w jednym miesiącu...marzenie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dzis sie uczę malowac. od Isabelli

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Zbyszekab - szczerze pozazdrościłam, ponieważ z uwagi na brak urlopu nie mogłam wziąć udziału w podobnej imprezie. Plon pleneru imponujący i piękny - gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbyszekb
  • Zbyszekb
  • 30.07.2011 13:20

Najłatwiej jest wyrazić szczerą zazdrość.
Trudniej jest dostać się na coś takiego jak plener malarski
Gratuluję uczestnikom talentu i zapału twórczego.
Tym bardziej, gratulację bo, słychać o lukratywnym „interesie” sprzedaży dzieł powstałych na plenerze „świeżych” obrazów.
Tak się wierszy nie sprzedaje ;-)
Powodzenia i, nie tylko artystycznego szczęścia dla Pani Izabelli i uczestników pleneru.
Zbyszekb

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczułam wspaniałą atmosferę twórczą, ale Wam zazdroszczę. Uczestników pleneru pozdrawia wesoła gromadka z Regionalnego Stowarzyszenia Twórców w Oświęcimiu - www.tworczyoswiecim.bloog.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam, Izo. :) Z przyjemnością obejrzałam też galerię. Niedawno oglądałam w innym miejscu międzynarodową wystawę poplenerową : link Dotknęłam atmosfery. Pozdrawiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko pogratulować włodarzom Miastka oraz organizatorom i uczestnikom udanej imprezy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu namalowane obrazy:link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.