Facebook Google+ Twitter

Po katastrofie w Smoleńsku Rosjanie wymieniali żarówki oświetlające pas lotniska

Jak donosi białoruska gazeta internetowa "Wieści Witebska", po katastrofie polskiego samolotu na lotnisku pod Smoleńskiem, Rosjanie wymieniali żarówki w oświetleniu lądowiska. Dziennikarz Siergiej Serebro zrobił dokumentujące to zdjęcia.

Rosjanie wkręcają nowe żarówki w lampy oświetlające pas lotniska w Smoleńsku. / Fot. Sergiej SerebroNa zdjęciach, publikowanych na stronie białoruskiego serwisu jak i na blogu dziennikarza widać jak milicjanci i wojskowi wkręcają nowe lampy. Serebro w rozmowie z TVN przyznał, że jeszcze w siedem godzin po tragicznym wypadku widział lampy pozbawione żarówek. To również pokazał na zdjęciach. Tak jak i rozciąganie nowych kabli zasilających oświetlenie. Zdjęcia, ukazujące stan instalacji mających służyć bezpieczeństwu, wręcz porażają.

Czy Rosjanie wykręcili oryginalne żarówki tuż po katastrofie by poddać je ekspertyzie? Czy dopiero uzupełniali braki w oświetleniu, by zatuszować jego stan? Miejmy nadzieję, że wykaże to śledztwo, prowadzone przez rosyjską i polską prokuraturę. Eksperci, do których dotarł TVN24.pl mówią, że czynności służb rosyjskich na pewno nie służyły wymianie elementów uszkodzonych podczas katastrofy. W takim przypadku trudno przypuszczać, by zniszczone zostały jedynie żarówki, a obudowy pozostały nietknięte.

Czytaj także:

Prezydent Obama ani kanclerz Merkel nie przylecą do Krakowa
Wejściówkę na pogrzeb prezydenta sprzedam za tysiąc złotych
Sarkofag pary prezydenckiej już gotowy
Polacy żegnają parę prezydencką w Londynie
Czuwanie przy trumnach prezydenckich w archikatedrze
Kraków na kilkanaście godzin przed uroczystościami
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prezydencki_minister_zegnal_ofiary_katastrofy_powstrzymujac_134213.html
Kraków przygotowuje się do wizyty prezydenta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lotnisko wojskowe nie jest lotniskiem do wolnego lądowania każdego samolotu. Nie było żadnych wcześniejszych, z wyprzedzeniem przynajmniej tygodnia ustaleń co do lądowania polskiego samolotu. Załoga nie otrzymała zgody na lądowanie, więc kto jest winien za katastrofę? Proponuję najpierw trochę oleju wlać do swojego móżdżku a potem wywoływać lawiny komentarzy. Och te media. Myślałem, że to tylko profesjonaliści potrafią siać zamieszanie, ale i "obywatelscy" jak widać, również. Pozdrawiam i życzę narodowi, mniej nieprzemyślanych wynurzeń. Pracuję na co dzień w administracji samorządowej i sam wiem jak wyglądają wyjazdy Wójtów czy Burmistrzów na zwołane narady u Starosty czy Wojewody. Wyjeżdżają nie na ostatnią sekundę ale milion sekund później. Potem zwariowana szybkość na drogach aby zdążyć. Gdyby samolot wyleciał 4 godziny wcześniej, tragedii by nie było. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli już zaczną pracować nasze polskie lotniska to idźcie tam na koniec pasa i zobaczycie wiele przepalonych żarówek. Normalka. Po tragedii władze lotniska kazały sprawdzać i wymienić złe przepalone żarówki na lotnisku w Smoleńsku.
Nie szukajmy teorii spiskowej tam gdzie jej nie ma. Tak przed wypadkiem Tu-154 nr 101 lądowały tam samoloty i po tym będą lądowały. Lampy są tylko pomocą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.