Facebook Google+ Twitter

PO kieruje się zasadą "lepiej nic nie robić"

Swoje dobre notowania w sondażach Platforma Obywatelska zawdzięcza tylko ekspertom od PR.

Ludzie kierujący partią Donalda Tuska to prawdziwi geniusze - oczywiście tymi mędrcami nie są politycy, tylko osoby z branży public relations. Platforma Obywatelska boi się podejmować jakichkolwiek decyzji lub zmian. Przecież każdy popełniony błąd może spowodować spadek notowań... Partia niezbyt chętnie zajmuje się czystym politykowaniem i tworzeniem nowych ustaw. Jednak premierowi i prezydentowi przyszło rządzić 40-milionowym krajem, który jak prawie wszystkie państwa na świecie ma swoje problemy. Lecz panowie z PO nie chcą zajmować się gospodarką, opieką zdrowotną, szkolnictwem lub system socjalnym. Najlepiej odwrócić uwagę od biedy, długów i powodzian. Tematem numer jeden musi być krzyż oraz działalność pseudopolityka Janusza Palikota.

Teraz zastanówmy się dlaczego partia ma taką dużą rzeszę zwolenników? Prawdopodobną przyczyną jest brak alternatywy. Na PiS nikt nie zagłosuje, bo to wstyd, SLD to komuniści, a PSL to partia rolników... Zatem co mamy odpowiedzieć w sondażu? Najlepiej powiedzieć, że na obecną chwilę nie popieramy nikogo.

Rządy Platformy Obywatelskiej są jak przeciętny film komercyjny, który nie utrwala się w pamięci. Zapowiedzi polityków o obniżeniu podatków i zrobieniu z Polski drugiej Irlandii okazały się tylko dobrymi efektami specjalnymi. Lato 2010 roku jest naprawdę trudne, zwłaszcza dla mieszkańców Podkarpacia, Małopolski, Dolnego Śląska i innych województw. Przez straszne powodzie ludzie stracili całe majątki. Denerwujące jest to, że na początku wakacji politycy PO fotografowali się z poszkodowanymi i obiecywali im bajońskie pieniądze na odbudowę domów. Większość otrzymała 6 tysięcy złotych, za które domu się nie wyremontuje. O firmach ubezpieczeniowych nawet nie wspomnę, bo jak zawsze "zawaliły" na całej linii. Dlatego apeluję do polityków z PO - nie obiecujcie, tylko mówcie prawdę... Jeśli nie chcecie pomóc to nie. Istnieje jeszcze ETPC w Strasburgu, który pomoże Polakom.

Z jedną rzeczą chyba się pomyliłem - przecież Platforma tyle dobrego dała obywatelom np: "Orliki" oraz podniesienie podatków - podziękujmy za to premierowi.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

Dodam jednak jeszcze, że nie każdy, kto nie zachwyca się działalnością rządu Tuska jest ignorantem bez wiedzy i wykształcenia, jak wyobraża sobie pan Kolebuk. Może po prostu ma inne zdanie na temat komercjalizacji za wszelką cenę, pakietów kryzysowych dobrych wyłącznie dla pracodawców, prywatyzacji transportu kolejowego, na skutek której kurczą się nasze połączenia kolejowe, a pogarsza bezpieczeństwo (redukcja ochrony)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kazimierzu, tym ostatnim komentarzem to Pan już przegiął. Chyba przestanę reagować na Pana bzdury. Na stronę sejmową regularnie zaglądam. I jeśli Pan projekty ustaw poprzedniego rządu nazywa "radosną twórczością" to ja na tym poziomie nie będę dyskutować. A Pan niech dalej uważa się za człowieka renesansu. Życzę nieprzerwanego samozadowolenia, jak do tej pory. Żegnam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kazimierzu tak się składa, że czytać mnie nauczono. Ja nie prosiłam pana o rady, nie prosiłam o informacje o tym co znajduje się na stronie rządu, prosiłam o informacje co z tego co jest na papierze, zostało konkretnie zrobione. Zarzuca pan autorowi populizm(!), proszę zatem udowodnić mu , że nie ma racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po dorobku PO koniecznie trzeba zaliczyć "aferę hazardową".Bez niej sukces nie byłby pełny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"T-o jest ten człowiek, który rządzi miastem?
-Tak.
...
-Słyszałem, że on właściwie nic nie robi- poskarżył się.
-Owszem- zgodził się gładko pan Szpila. - To w polityce najtrudniej wykonać jak należy"

Terry Pratchett "Prawda"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2010 18:59

Moniko, proszę zajrzeć na stronę internetową Urzędu Rady Ministrów i poczytać, jakie projekty ustaw przyjął w ciągu 3 lat rząd Tuska. Jest to miedzy innymi cały pakiet antykryzysowy, pakiet ustaw likwidujących radosną twórczość rządu Marcinkiewicza i Kaczyńskiego z przestępcą Lepperem, pakiet ustaw o swobodzie działalności gospodarczej, regulacje prawne związane z dostosowaniem naszego prawa do dyrektyw unijnych, regulacje w energetyce, telekomunikacji, ustawy zapewniające szybszy proces przystępowania do budowy dróg ekspresowych i autostrad, przygotowanie komercjalizacji Poczty Polskiej, regulacje prawne dotyczące urynkowienia transportu kolejowego, ułatwianie wejścia kapitału prywatnego do inwestycji publicznych itp. itd.
Proszę czytać artykuły ekonomiczne na W24, a nie takie bzdety, jak ten pod którym zamieszczamy te komentarze.
Zauważyłem, że mało kto jest w stanie tu dyskutować, bo sie po prostu na tym nie zna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto jest takie powiedzenie - Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Ja trochę rozumiem tych ludzi którzy stają się np. radnymi i "zderzają się" nagle z problemami o których nie mieli pojęcia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2010 18:48

"Ludzie kierujący partią Donalda Tuska" - w tym jednym zdaniu są aż dwie nieprawdy:
- nie ma partii Donalda Tuska, jest Platforma Obywatelska
- partią kieruje jej przewodniczący, a nie jacyś ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, prostuję: nie posłów tylko członków i zwolenników jednej i drugiej partii. W dzisiejszej sytuacji politycznej trudno jest być sympatykiem jakiejkolwiek partii, przynajmniej ja tak myślę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo, pisałam o zwolennikach PO, nie o posłach - z tymi ostatnimi nie mam okazji dyskutować:) Ale zostawiam innym rozważania nad wyższością PiS nad PO i vice versa, bo jako niezdecydowana politycznie nie nadaję się na profesjonalnego dziennikarza. Zamiast tego pójdę się wypłakać w kamizelkę agentowi Bolkowi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.