Facebook Google+ Twitter

Po kilku miesiącach przerwy NATO wznowiło relacje z Rosją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 16:30

Relacje zostały wznowione, ale tylko częściowo. W Brukseli na nieformalnym lunchu sekretarz generalny Sojuszu spotkał się z rosyjskim ambasadorem. Kontakty zostały zawieszone po sierpniowej wojnie na Kaukazie. NATO skrytykowało interwencję rosyjskich władz w Gruzji i uznało, że Moskwa użyła nieproporocjonalnej siły.

Dyplomaci Sojuszu poinformowali, że Jaap de Hoop Scheffer omówił z Dmitrijem Rogozinem stan relacji między NATO a Moskwą. Nie jest wykluczone, że w lutym odbędzie się spotkanie ambsadorów Sojuszu i Rosji, ale też będzie ono nieformalne, zgodnie z decyzją ministów spraw zagranicznych krajów członkowskich NATO sprzed kilku tygodni. Uznali oni, że możliwe jest stopniowe nawiązywanie relacji z Moskwą, ale na razie będą to tylko nieformalne narady, o spotkaniu na szczeblu ministrów nie ma mowy.

Sekretarz generalny NATO podkreślał wielokrotnie, że zgoda na częściowe wznowienie rozmów nie oznacza, że Sojusz akceptuje działania Rosji na Kaukazie, czy grożenie innym państwom, w tym Polsce, wycelowaniem rakiet w reakcji na zgodę na lokalizację amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.