Facebook Google+ Twitter

Po Kongresie GO AMERICAS firmy polskie polecą do Miami

Po udanej październikowej Konferencji GO AMERICAS Floryda Wrota do obu Ameryk, Polska – Wrota do Europy Środkowo-Wschodniej uczestnicy polecą na Florydę w 2017 roku by kontynuować kontakty biznesowe Polski z USA i Ameryką Łacińską

 / Fot. Jan Piotr Szczepański / Fot. Jan Piotr SzczepańskiPomimo szalejącego huraganu na Florydzie i kłopotów z przesiadkami na europejskich lotniskach, szczególnie w Atenach, uczestnicy dolecieli w różnym czasie i z lekkimi opóźnieniami.

Poniedziałek 10 października 2016
Uczestnicy zagraniczni i osoby towarzyszące udali się rano do Krakowskiego Parku Technologicznego, gdzie powitał ich Dyrektor Wojciech Przybylski. Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dra Józefa Babińskiego w Krakowie pan mgr Stanisław Kracik przedstawił ostatnie inwestycje w tej placówce i zgłosił gotowość przyjmowania pacjentów zagranicznych. Tutaj w Krakowskim Parku Technologicznym odbyła się prezentacja Miami przez Wiceprezesa Camacol Pana Joe Chi a gospodarze przedstawili inwestycje Parku Technologicznego i swoje najnowsze projekty start-up ów.
Dzięki wspaniałej gościnności Państwa Ireny i Marka Pateckich odbył się uroczysty nieformalny wieczór zapoznawczy w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej wzbogacony wspaniałym koncertem fortepianowym muzyki klasycznej polskiej i europejskiej w wykonaniu międzynarodowej pianistki Man Li Szczepańskiej.
Tego wieczoru pojawili się w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej goście z różnych odległych części Polski. Uczestniczyło ponad 120 osób. Tutaj miały miejsce pierwsze rozmowy biznesowe w swobodnej pozytywnej atmosferze.

wtorek 11 października 2016 / Fot. Jan Piotr Szczepański
W godzinach porannych we wtorek 11 października Przedstawiciele Kongresu przyjęci zostali w Biurze Marszałka Małopolski przez Grzegorza Lipca - członka zarządu do spraw współpracy międzynarodowej. Po spotkaniu goście pojechali do Wadowic zwiedzić miasteczko rodzinne Jana Pawła II, po drodze oglądali strefy przemysłowe Małopolski.
W godzinach popołudniowych w siedzibie Domu Polonii w Rynku Głównym 14 w Krakowie od godziny 15:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie obrad uczestników Kongresu. Organizator i Dyrektor Kongresu Dr Ewa Piacentile przywitała serdecznie zebranych uczestników poinformowała, że spodziewa się dojazdu dalszych gości z zagranicy, którzy różnymi trasami docierają do Polski i do Krakowa z ogarniętego huraganem rejonu Miami i Florydy. Kolejno głos zabrał Wiceprezydent CAMACOL w Miami Joe Chi. Jose Gregorio Tovar Del Corral Główny Przedstawiciel Działu Prawnego firmy Arias Tovar & Associates, P.A. zapoznał zebranych z logistyką działań businessowych w USA oraz w krajach Ameryki Południowej. Marcin Zamoyski Dyrektor ds. rozwoju z Laboratorium Czystych Technologii ACREN sp. z o. o. przedstawił innowacyjną na skalę światową metodę depolimeryzacji odpadów plastykowych i pozyskiwania z nich paliw: olejów, parafiny i benzyny. Obszerny referat generała rezerwy prof. nadzw. Dra Mieczysława Bieńka Kierownika Katedry Zarządzania Bezpieczeństwem i Obronnością zatytułowany -Bezpieczeństwo Państw we współczesnym świecie. Referat poparty bogatym materiałem zdjęciowym wzbudził duże zainteresowanie i wywołał żywą dyskusję zebranych. Bardzo ciekawe wystąpienie miał Andrzej Voigt o inwestycjach w Polsce i możliwościach finansowania. Zebrani goście szczególnie uważnie wysłuchali obszernej prezentacji Krzysztofa Śmierciaka - Pełnomocnika Zarządu firmy Wtórplast z Bielska-Białej i zasypali go mnóstwem pytań na temat produktów polskich w dziedzinie bezpieczeństwa. Anna Katarzyna Nietyksza - Prezes Zarządu EFICapital sp. z o.o. przedstawiła szeroką ofertę usług finansowo-kapitałowych, które wzbudziły zainteresowanie zarówno firm polskich jak i delegatów zagranicznych. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego - Departament Gospodarki i Współpracy Zagranicznej reprezentowała w rozmowach pani Danuta Sulowska.

 / Fot. Jan Piotr Szczepańskiśroda 12 października 2016 / Fot. Jan Piotr Szczepański
W środę rano grupa uczestników zagranicznych uczestniczyła w zorganizowanym wyjeździe do Muzeum w Auschwitz.
Po południu obrady rozpoczął Jose Gregorio Tovar Del Corral z firmy Arias Tovar & Associates, P.A. przedstawił prawne aspekty inwestowania na Florydzie i w Południowej Ameryce oraz zaoferował usługi swojej firmy w nawiązywaniu kontaktów oraz obsłudze prawnej w Amerykach. Przedstawiciel Głównego Instytutu Górnictwa zaprezentował pełną ofertę swojej instytucji w dziedzinie doradztwa w zakresie projektowania i budowy kopalni. W ramach grupy Turystyki Medycznej wystąpił Dr Kamil Pietrasik, który przedstawił osiągnięcia polskie i swojej grupy specjalistów w dziedzinie operacji plastycznych i udowodnił jak atrakcyjne cenowo są operacje wykonywane w Polsce w porównaniu z cenami w innych krajach w tym w USA. Dr Rafał Baron przedstawił pełny plan oferowanych programów rekreacyjnych organizowanych na południu Polski. Prezes pan K. Samantouros z firmy AGREK C. SAMANTOUROS S.A. Dokonał pełnej prezentacji swojej oferty handlowej i technicznej w dziedzinie produkcji rolnej i nawiązał kontakty z zainteresowanymi handlowcami.
Do niedzieli 16 października odbywały się spotkania dwustronne i wyjazdy do siedzib firm polskich.
Głównym organizatorem serii Kongresów i spotkań biznesowych biznesu polskiego i amerykańskiego w obu Amerykach jest POLISH – AMERICAN CHAMBER OF COMMERCE OF FLORIDA AND THE AMERICAS ( PACCF&A ), którego Wiceprezesem jest Dr Ewa Piacentile. Pełni ona w Polsce funkcję Prezesa Central Eastern European Trade Center of the Americas Sp. z o.o.
Uwaga: Uczestnicy Kongresu GO AMERICAS potwierdzili zainteresowanie organizacją następnego spotkania na Florydzie już z końcem stycznia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Byłam osobiście na obradach kongresu z delegacją z Lublina, było to dla mnie bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że firmy Polskie skorzystają z nowych możliwości i nowych, ciekawych kontaktów. Już są firmy zdecydowane, które planują wyjazd do Miami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo szczegółowy program pobytu w Małopolsce businessmanów z USA to dla nich zagrała utwory Chopina I Albeniza znakomita pianistka Man Li Szczepańska zapewne tak osoba pianistki polsko chińskiej jak klimat koncertu pozostanie w pamięci tak znakomitych gości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na prośbę uczestników Kongresu GO AMERICAS podaję program koncertu
Program w Centrum Macierz Polonii Wola Więcławska 10.10.2016
Man Li Szczepańska – pianist

Izaac Albeniz - Cordoba
Izaac Albeniz - Malaguena
Fryderyk Chopin - Nokturn op.48 nr 1
Fryderyk Chopin - Polonaise As Dur op.53
Fryderyk Chopin - Fantasie impromptu op.66 - (impromptu w formie fantazji napisane przez Fryderyka Chopina w 1834. Dedykowane J. Fontanie. Chopin nie nadał Fantazji numeru opusowego - po jego śmierci zrobił to dedykant. Uznawana za jeden z najpiękniejszych utworów kompozytora.
Zebrani uczestnicy w Woli Więcławskiej oklaskami nagrodzili pianistkę i z radością prosili o pamiątkowe wspólne zdjęcia.
Specjalnie dla 9 osobowej delegacji przedstawicieli amerykańskich biznesmenów pochodzenia chińskiego, pianistka Man Li Szczepańska wykonała utwór chiński, którym uszczęśliwiła bardzo gości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.