Facebook Google+ Twitter

Po Kongresie GO AMERICAS firmy polskie polecą do Miami

Po udanej październikowej Konferencji GO AMERICAS Floryda Wrota do obu Ameryk, Polska – Wrota do Europy Środkowo-Wschodniej uczestnicy polecą na Florydę w 2017 roku by kontynuować kontakty biznesowe Polski z USA i Ameryką Łacińską

 / Fot. Jan Piotr Szczepański / Fot. Jan Piotr SzczepańskiPomimo szalejącego huraganu na Florydzie i kłopotów z przesiadkami na europejskich lotniskach, szczególnie w Atenach, uczestnicy dolecieli w różnym czasie i z lekkimi opóźnieniami.

Poniedziałek 10 października 2016
Uczestnicy zagraniczni i osoby towarzyszące udali się rano do Krakowskiego Parku Technologicznego, gdzie powitał ich Dyrektor Wojciech Przybylski. Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dra Józefa Babińskiego w Krakowie pan mgr Stanisław Kracik przedstawił ostatnie inwestycje w tej placówce i zgłosił gotowość przyjmowania pacjentów zagranicznych. Tutaj w Krakowskim Parku Technologicznym odbyła się prezentacja Miami przez Wiceprezesa Camacol Pana Joe Chi a gospodarze przedstawili inwestycje Parku Technologicznego i swoje najnowsze projekty start-up ów.
Dzięki wspaniałej gościnności Państwa Ireny i Marka Pateckich odbył się uroczysty nieformalny wieczór zapoznawczy w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej wzbogacony wspaniałym koncertem fortepianowym muzyki klasycznej polskiej i europejskiej w wykonaniu międzynarodowej pianistki Man Li Szczepańskiej.
Tego wieczoru pojawili się w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej goście z różnych odległych części Polski. Uczestniczyło ponad 120 osób. Tutaj miały miejsce pierwsze rozmowy biznesowe w swobodnej pozytywnej atmosferze.

wtorek 11 października 2016 / Fot. Jan Piotr Szczepański
W godzinach porannych we wtorek 11 października Przedstawiciele Kongresu przyjęci zostali w Biurze Marszałka Małopolski przez Grzegorza Lipca - członka zarządu do spraw współpracy międzynarodowej. Po spotkaniu goście pojechali do Wadowic zwiedzić miasteczko rodzinne Jana Pawła II, po drodze oglądali strefy przemysłowe Małopolski.
W godzinach popołudniowych w siedzibie Domu Polonii w Rynku Głównym 14 w Krakowie od godziny 15:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie obrad uczestników Kongresu. Organizator i Dyrektor Kongresu Dr Ewa Piacentile przywitała serdecznie zebranych uczestników poinformowała, że spodziewa się dojazdu dalszych gości z zagranicy, którzy różnymi trasami docierają do Polski i do Krakowa z ogarniętego huraganem rejonu Miami i Florydy. Kolejno głos zabrał Wiceprezydent CAMACOL w Miami Joe Chi. Jose Gregorio Tovar Del Corral Główny Przedstawiciel Działu Prawnego firmy Arias Tovar & Associates, P.A. zapoznał zebranych z logistyką działań businessowych w USA oraz w krajach Ameryki Południowej. Marcin Zamoyski Dyrektor ds. rozwoju z Laboratorium Czystych Technologii ACREN sp. z o. o. przedstawił innowacyjną na skalę światową metodę depolimeryzacji odpadów plastykowych i pozyskiwania z nich paliw: olejów, parafiny i benzyny. Obszerny referat generała rezerwy prof. nadzw. Dra Mieczysława Bieńka Kierownika Katedry Zarządzania Bezpieczeństwem i Obronnością zatytułowany -Bezpieczeństwo Państw we współczesnym świecie. Referat poparty bogatym materiałem zdjęciowym wzbudził duże zainteresowanie i wywołał żywą dyskusję zebranych. Bardzo ciekawe wystąpienie miał Andrzej Voigt o inwestycjach w Polsce i możliwościach finansowania. Zebrani goście szczególnie uważnie wysłuchali obszernej prezentacji Krzysztofa Śmierciaka - Pełnomocnika Zarządu firmy Wtórplast z Bielska-Białej i zasypali go mnóstwem pytań na temat produktów polskich w dziedzinie bezpieczeństwa. Anna Katarzyna Nietyksza - Prezes Zarządu EFICapital sp. z o.o. przedstawiła szeroką ofertę usług finansowo-kapitałowych, które wzbudziły zainteresowanie zarówno firm polskich jak i delegatów zagranicznych. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego - Departament Gospodarki i Współpracy Zagranicznej reprezentowała w rozmowach pani Danuta Sulowska.

 / Fot. Jan Piotr Szczepańskiśroda 12 października 2016 / Fot. Jan Piotr Szczepański
W środę rano grupa uczestników zagranicznych uczestniczyła w zorganizowanym wyjeździe do Muzeum w Auschwitz.
Po południu obrady rozpoczął Jose Gregorio Tovar Del Corral z firmy Arias Tovar & Associates, P.A. przedstawił prawne aspekty inwestowania na Florydzie i w Południowej Ameryce oraz zaoferował usługi swojej firmy w nawiązywaniu kontaktów oraz obsłudze prawnej w Amerykach. Przedstawiciel Głównego Instytutu Górnictwa zaprezentował pełną ofertę swojej instytucji w dziedzinie doradztwa w zakresie projektowania i budowy kopalni. W ramach grupy Turystyki Medycznej wystąpił Dr Kamil Pietrasik, który przedstawił osiągnięcia polskie i swojej grupy specjalistów w dziedzinie operacji plastycznych i udowodnił jak atrakcyjne cenowo są operacje wykonywane w Polsce w porównaniu z cenami w innych krajach w tym w USA. Dr Rafał Baron przedstawił pełny plan oferowanych programów rekreacyjnych organizowanych na południu Polski. Prezes pan K. Samantouros z firmy AGREK C. SAMANTOUROS S.A. Dokonał pełnej prezentacji swojej oferty handlowej i technicznej w dziedzinie produkcji rolnej i nawiązał kontakty z zainteresowanymi handlowcami.
Do niedzieli 16 października odbywały się spotkania dwustronne i wyjazdy do siedzib firm polskich.
Głównym organizatorem serii Kongresów i spotkań biznesowych biznesu polskiego i amerykańskiego w obu Amerykach jest POLISH – AMERICAN CHAMBER OF COMMERCE OF FLORIDA AND THE AMERICAS ( PACCF&A ), którego Wiceprezesem jest Dr Ewa Piacentile. Pełni ona w Polsce funkcję Prezesa Central Eastern European Trade Center of the Americas Sp. z o.o.
Uwaga: Uczestnicy Kongresu GO AMERICAS potwierdzili zainteresowanie organizacją następnego spotkania na Florydzie już z końcem stycznia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Byłam osobiście na obradach kongresu z delegacją z Lublina, było to dla mnie bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że firmy Polskie skorzystają z nowych możliwości i nowych, ciekawych kontaktów. Już są firmy zdecydowane, które planują wyjazd do Miami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo szczegółowy program pobytu w Małopolsce businessmanów z USA to dla nich zagrała utwory Chopina I Albeniza znakomita pianistka Man Li Szczepańska zapewne tak osoba pianistki polsko chińskiej jak klimat koncertu pozostanie w pamięci tak znakomitych gości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na prośbę uczestników Kongresu GO AMERICAS podaję program koncertu
Program w Centrum Macierz Polonii Wola Więcławska 10.10.2016
Man Li Szczepańska – pianist

Izaac Albeniz - Cordoba
Izaac Albeniz - Malaguena
Fryderyk Chopin - Nokturn op.48 nr 1
Fryderyk Chopin - Polonaise As Dur op.53
Fryderyk Chopin - Fantasie impromptu op.66 - (impromptu w formie fantazji napisane przez Fryderyka Chopina w 1834. Dedykowane J. Fontanie. Chopin nie nadał Fantazji numeru opusowego - po jego śmierci zrobił to dedykant. Uznawana za jeden z najpiękniejszych utworów kompozytora.
Zebrani uczestnicy w Woli Więcławskiej oklaskami nagrodzili pianistkę i z radością prosili o pamiątkowe wspólne zdjęcia.
Specjalnie dla 9 osobowej delegacji przedstawicieli amerykańskich biznesmenów pochodzenia chińskiego, pianistka Man Li Szczepańska wykonała utwór chiński, którym uszczęśliwiła bardzo gości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.