Facebook Google+ Twitter

Po Kongresie Ochrony Informacji Niejawnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

Czas szybko mija. VI Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych przeszedł do historii. Było to kolejne spotkanie zorganizowane przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych.

 / Fot. KSOIN- Do Waplewa zjechali ludzie różnych środowisk, zawodów i z wielu organizacji, którzy z pasją zajmują się na co dzień tematyką ochrony informacji i danych osobowych, doskonalących swoją wiedzę i jednocześnie dzielących się swoimi doświadczeniami i dorobkiem - informuje prezes KSOIN-u, płk. rez. Mieczysław T. Koczkowski.

- Podczas obrad omawialiśmy tematykę ochrony informacji niejawnych i innych prawnie chronionych, a w tym i danych osobowych. Mówiliśmy o zagrożeniach wynikających z sytuacji międzynarodowej i krajowej oraz uwarunkowaniach mających wpływ na stan bezpieczeństwa informacji.

 / Fot. KSOINAktualnie ważna dla kraju i stanu ochrony informacji niejawnych jest zmiana ustawy, która ma nie tylko znaczenie dla tajemnic państwa, ale również pośrednio wpływa na stan bezpieczeństwa innych informacji w administracji i biznesie. Z czego to wynika? Proste, dostosowujemy standardy ochrony informacji do już obowiązujących w NATO i Unii Europejskiej. Nowelizacja ustawy przed polską prezydencją w UE uwzględnia wymagania i zagrożenia oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym i biznesowym.

Ważnym elementem Kongresu była problematyka innowacyjnego kształcenia i nauczania zagadnień dotyczących ochrony informacji. W dyskusji brali udział wybitni przedstawiciele środowisk twórczych i naukowych z ogromnym doświadczeniem i osiągnięciami oraz przedstawiciele wiodących firm z branży security.

 / Fot. KSOINTradycyjnie podczas Kongresu ogłoszono wyniki konkursu „Lider ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych”. Nagrodę Grand Prix (replikę szabli oficerskiej gen. Władysława Sikorskiego) otrzymał dr Stanisław Małecki, jeden z niewielu w Polsce wybitnych znawców problematyki prawnej ochrony informacji. Pozostałe nagrody w różnych kategoriach wręczono znanym na rynku firmom i instytucjom, które mogą służyć za wzór profesjonalnej ochrony informacji i danych osobowych.

Wykorzystując tak znakomitą okazję wręczono Tadeuszowi Kojowi, pierwszemu członkowi honorowemu Stowarzyszenia, Złotą Odznakę KSOIN, a godność członka honorowego nadano: prof. dr Tadeuszowi Koźlukowi - rektorowi Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu, Administracji i Technik Komputerowych, Tadeuszowi Kaczorowi - Wielkiemu Mistrzowi Międzynarodowego Zakonu Św. Jerzego, prof. dr hab. Jarosławowi Porazińskiemu - prezesowi zarządu Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, Bogdanowi Tatarowskiemu - prezesowi zarządu „Polalarmu” i Dariuszowi Kowalewskiemu - prezesowi zarządu Konsmetal Alians. Tradycyjnie dorobek kongresu zostanie opublikowany w postaci książki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.