Facebook Google+ Twitter

Po kontroli CBA prokuratura zajmie się lubelskim ZUS-em

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-28 11:37

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w lubelskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wykazała szereg nieprawidłowości. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Kontrola trwała pół roku. W tym czasie wykryto nieprawidłowości w gromadzeniu informacji i dokumentów wyjaśniających sytuację finansową spółek, bezpodstawne umarzanie składek na ubezpieczenia społeczne oraz dopuszczanie do przedawnienia powstałych zaległości.
Kontrola wykazała, że umorzenia zaległości kosztowały 3 miliony złotych, a dopuszczenie do przedawnienia zaległości - 400 tysięcy złotych.

Kontrola wykazała także niezgodne z przepisami rozkładanie na raty niektórym płatnikom zadłużenia w składkach na ubezpieczenie społeczne. Zadłużenie to wynosi 10 milionów złotych.

W związku z nieprawidłowościami CBA wystąpiło do Minister Pracy i Polityki Społecznej i Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wzmocnienie nadzoru nad lubelskim oddziałem ZUS. CBA złożyło także do Prokuratury Okręgowej w Lublinie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez kierownictwo lubelskiego ZUS.

Wykryte nieprawidłowości dotyczą okresu od początku 2004 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.