Facebook Google+ Twitter

Po Krakowie i Gdańsku policjanci szykują protest w Warszawie

- Pora organizować pikietę pod Urzędem Rady Ministrów i na Rakowieckiej - pisze na Internetowym Forum Policyjnym użytkownik Janusz73. Czy ten zamiar się uda?

 / Fot. print screenZwiązkowcy służb mundurowych nie zgadzają się na projekt ustawy emerytalnej przygotowywany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obecnie prawo umożliwia przejście funkcjonariuszom policji, straży granicznej i pożarnej na wcześniejszą emeryturę po 15 latach pracy. Muszą się jednak liczyć z tym, że otrzymywać będą 40 proc. swojej ostatniej pensji. Rząd chce wydłużenia okresu pracy mundurowych do 25 lat.
- Pora organizować pikietę w Warszawie pod Urzędem Rady Ministrów i na Rakowieckiej - pisze na Internetowym Forum Policyjnym użytkownik Janusz73.

Rządowe zapowiedzi wywołały wrzenie w policji i innych służbach, a od czasu ujawnienia w mediach nagrania z tajnej narady zastępcy Komendanta Głównego Policji z komendantami wojewódzkimi nie jest już tajemnicą, że sytuacja w resorcie jest fatalna. - Gdzie są te obiecane podwyżki, nowoczesny sprzęt, który niby rzekomo mamy użytkować, skoro ja nawet nie pamiętam, bym od początku swojej służby dostał długopis służbowy - pisze na forum użytkownik „akoniu”.

Informacje o nastrojach wśród służb mundurowych potwierdza również Antonii Duda, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. - Jeśli założenia rządu dotyczące emerytur nie zmienią się to dojdzie do ogromnej manifestacji w Warszawie. Determinacja jest ogromna, nie tylko wśród policjantów.

Policjanci sami chcą powiedzieć społeczeństwu jaka jest prawda o ich pracy: jakie jest ryzyko, wynikające z pracy w zawodzie policjanta, ile nadgodzin trzeba wyrobić, żeby uporać się z wszystkimi nałożonymi na policjanta zadaniami, ile naprawdę wynosi emerytura po 15 latach służby. Chcą też pokazać warunki pracy w komisariatach i na komendach, zdezelowane radiowozy, które często nie powinny być dopuszczone do ruchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.