Facebook Google+ Twitter

Po lekarzach czas na kolejarzy. "Solidarność“ z PKP grozi strajkiem

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-05-22 08:30

Znów czeka nas strajk na kolei. Pracownicy zablokują tory we wszystkich większych miastach, a następnie ogłoszą strajk generalny. To wszystko czeka nas już w czerwcu.

Po lekarzach czas na kolejarzy. "Solidarność“ z PKP grozi strajkiem / Fot. Dziennik BałtyckiTym razem nie chodzi o pieniądze, a o propozycje zmian w przepisach emerytalnych zaproponowanych przez minister pracy Annę Kalatę. Zgodnie z nimi niektóre grupy zawodowe zatrudniane na kolei zostałyby pozbawione możliwości wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. Związkowcy z kolejowej "Solidarności“ w Gdyni powołali komitet protestacyjny już wczoraj.

– Do 28 maja powstaną komitety protestacyjne w całym kraju – mówi Wojciech Lipiński z Regionalnej Sekcji Kolejarzy w Gdyni. – Następnie dajemy rządowi czas do 12 czerwca na rozpoczęcie rozmów. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia 12 czerwca odbędzie się strajk ostrzegawczy i blokowanie torów, a następnie generalny w całej Polsce.

Kolejarze protestowali już w tym roku. W marcu na tory wyszli pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe z Krakowa i Kutna. Następnie dołączyli do nich związkowcy z Gdańska i Katowic. Kolejarze blokowali tory, którymi jeżdżą pociągi dalekobieżne. Chodziło o 100 zł podwyżki wynagrodzenia. Kolejarze grozili, że jeśli dalsze rozmowy nie przyniosą rezultatów, ogłoszą strajk ostrzegawczy, a później generalny na kolei. Odbyły się też pierwsze referenda strajkowe. Większość pracowników opowiedziała się za strajkiem generalnym. Nie doszło do niego, gdyż kolejarze porozumieli się z zarządem.

Robert Kiewlicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Strajk i to bezterminowy....najlepiej bo w końcu to walka o byt!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

najpierw niech te pociagi zaczna jezdzic punktualnie, a potem moga sobie strajkowac. Jakosc uslug oferowanych przez PKP jest FATALNA i moim zdaniem nie naleza im sie nawet te pieniadze, ktore dostaja.

W wielkopolsce np jest pociag pospieszny (sic!) ktory jedzie o 20 minut dluzej od osobowego na tej samej trasie - a jest oczywiscie od niego drozszy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.