Facebook Google+ Twitter

Po leki do supermarketu

TNS OBOP donosi, że 20 proc. leków dostępnych bez recepty, sprzedawana jest poza aptekami. Polacy chętnie kupują leki w sklepach osiedlowych, kioskach, supermarketach.

 / Fot. APPWciąż, nawet jeżeli chodzi o leki bez recepty, najchętniej wybieramy apteki. Jest to niejako kwestia przyzwyczajenia. Zwłaszcza wśród starszej części społeczeństwa (po 60. roku życia), która nie jest przekonana, do zakupów medykamentów w dzielnicowych sklepikach.

Największą grupę z 20 proc. przychylnych zakupom w innym miejscu niż apteka, stanowią ludzie w wieku 20-29 lat, samodzielni finansowo i społecznie. Fakt ten może świadczyć, iż młode osoby są otwarte na zmiany i wierzą, że lek, który ich wyleczy nie musi koniecznie zostać kupiony w aptece. Poza tym szybciej można nabyć lek na osiedlu, niż w oddalonej aptece. Może, choć nie musi, świadczyć to także o tempie życia. Osoby, które rozpoczynają karierę zawodową, nie mają najczęściej "czasu na chorowanie". Kupują leki w drodze do pracy, bo szanse na urlop chorobowy, i tak są niewielkie.

Polscy konsumenci przyzwyczajają się, że leki są dostępne także poza apteką. Nie da się ukryć, że apteki niejednokrotnie narzucają swoje duże marże, których przeciętny człowiek i tak nie zauważa. Rzadko można zobaczyć osobę, która jak już wejdzie do apteki, to po chwili ją opuści twierdząc, że gdzie indziej jest taniej. Nic w tym dziwnego. Każdy wie, że chora osoba nie będzie się o nic wykłócała, chcąc jak najszybciej zaznać ulgi w bólu.

Pozostaje mieć nadzieję, że leki będą coraz chętniej kupowane poza aptekami, co wymusi na farmaceutach chociaż częściowy spadek, i tak już wysokich, cen w aptekach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Co nto za leki w hipermarketach , i potem leczenie trwa dużo dłużej, każdy polak to lekarz

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) i oto właśnie polska rzeczywistość ... po co pójść do lekarza kiedy sami jesteśmy dla siebie najlepszymi lekarzami ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za dobry tekst +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.