Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30820 miejsce

Po liściu marihuany kolej na muchomora czerwonego

LPR zaproponował ostatnio wprowadzenie zakazu umieszczania symbolu liścia marihuany na koszulkach, kubkach i innych gadżetach. Teraz kolej na muchomora czerwonego i gałkę muszkatołową, zanim handlowcy zwietrzą interes.

Muchomor czerwony, łac. Amanita muscaria, rośnie niemal w każdym polskim lesie. Jest to blaszkowaty grzyb, który osiąga wysokość do 20 cm i podobną szerokość czerwonego kapelusza, na którym znajdują się białe plamki. Nikt nie zbiera muchomorów czerwonych, bo są one trujące.

Zdelegalizować muchomora czerwonego!


Wtajemniczeni wiedzą jednak, że muchomory czerwone mają właściwości halucynogenne. Jak czytamy w Wikipedii, niewykluczone, że „plemiona syberyjskie spożywały w jakiejś postaci muchomora czerwonego do wprowadzania się w stan religijnego odurzenia” . W celu wprowadzenia się w stan upojenia, spożywa się suszone kawałki muchomora lub wywar z niego sporządzony – na własne ryzyko, oczywiście, bo nie będąc szamanem z Syberii, można to przypłacić zdrowiem, a nawet życiem (zwłaszcza w przypadku pomylenia go z innym, śmiertelnie trującym grzybem). Osoby o słabej psychice mogą przeżyć załamanie po jego spożyciu.

Skandalem jest wszakże, że w każdym atlasie grzybów publikowany jest wizerunek Amanita muscaria! Jak mogła przeoczyć to Liga Polskich Rodzin, z Przemysławem Andrejukiem na czele? Przecież zakaz używania symbolu liścia marihuany na koszulkach i innych gadżetach nie będzie poważnie traktowany, jeżeli muchomor czerwony będzie sobie nadal bezczelnie rósł w polskich lasach, a jego zdjęcia wciąż będą pojawiać się w atlasach w towarzystwie trupiej czaszki, symbolu używanego – tak nawiasem – przez nazistów.

Komisja ds. liścia


Z liściem „marychy” sytuacja też nie jest prosta. Oprócz krzaków marihuany hodowanych w celach uzyskania odmiennego stanu świadomości, jest i inny rodzaj konopi – konopie przemysłowe. Fizycznie do złudzenia przypominają one konopie indyjskie, ale zawartość substancji psychoaktywnej tetrahydrokanabinoli (THC) wynosi w nich poniżej 1%, co wyklucza odurzenie. Rolnicy wykorzystują konopie przemysłowe jako świńską paszę, próba jej zapalenia może skończyć się najwyżej kaszlem. Ale liść konopii przemysłowej wygląda identycznie jak liść konopii indyjskiej! Zatem w jaki sposób Ligowi spece będą określać, czy na koszulce mamy do czynienia z liściem pochodzącym z rośliny odurzającej, czy "psycho-nie-aktywnej"? Trzeba będzie stworzyć nową komisję śledczą.


Polityka? Seks, drugs & balanga!


Rację ma więc Jan Kłossowski, kiedy pisze w komentarzu pod artykułem Kamila Gopaniuka pt.: "Zakazany symbol marihuany" : „wiesz ile jest roślin, które wykorzystuje się do wprowadzania w "odmienne stany"??? Np. popularna w kuchni - gałka muszkatołowa”. Natomiast Krzysztof Bielański słusznie zauważa, że „Takie synogarlice malajskie przez całe swoje życie są na haju, bo się faszerują owocami muszkatołowca. Nie są zresztą jedynym przykładem zwierzątek na haju - taki sympatyczny koala jest przez całe życie delikatnie nawalony [...]”.

Cóż, w zapomnienie poszła ludowa wiedza naszych przodków o roślinach i ich właściwościach. Prawda jest, niestety, taka, że wokoło nas są dziesiątki i setki roślin, które mogą powodować odurzenie. Podobnie rzecz się ma z legalnie sprzedawanymi farmaceutykami, alkoholem, papierosami (dwie ostatnie używki Witkacy uważał za narkotyki), klejem, farbami, a nawet czekoladą.

Zanim pojawi się w Sejmie projekt LPR dotyczący zakazu rozpowszechniania co najmniej kilkuset wizerunków różnych krzewów, grzybów, owoców i bulw, warto pogrzebać w kuchennych szufladach lub pójść do lasu i zrobić zdjęcie, a anstępnie nadruk na koszulce, zanim stanie się to nielegalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

poleciało na lotsniko
  • poleciało na lotsniko
  • 03.05.2012 17:35

Hahahahahaahahaaa zdelegaluzujcie całą polske hahahahaa

Komentarz został ukrytyrozwiń
inermen
  • inermen
  • 12.04.2012 15:58

Zadziwiające jest to że pewni ludzie, uzurpują sobie prawo do planowania naszego życia i określanie co jest dobre co złe przez ustanawianie praw im wygodnych. Hej przyjacielu! Kanabis, łysiczki są i będą legalne a prawa takie wsadź sobie gdzie chcesz. Przez te zakazy budują czarny rynek (no chyba im oto właśnie chodzi)
Polityku kiedy ostatni odwiedziłeś zakład karny? Tam dowiedziałbyś się że 95% przestępstw dokonanych jest
pod wpływem alkoholu, no tak ale jak się ciągnie zysk z wódki to się oko przymyka a jakie straty by były gdyby każdy mógł mieć w domu drzewko kanabis? Ty to wiesz dlatego proszę: OD pierdol się!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joe Pesci
  • Joe Pesci
  • 10.08.2011 10:36

Głupie pomysły głupich polityków, to nie ma sensu!!!! Przeciez istnieją ludzie dla których ENTEOGENY są celem samym w sobie, pewnym rodzajem Miłości, który pomaga w autoterapii, leczy. Dlaczego nikt tego nie bierze pod uwagę, nie każdy jest strawionym przez system idiotą niepotrafiącym myśleć samodzielnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiesław Barbiturański
  • Wiesław Barbiturański
  • 08.05.2011 20:15

No akurat tak się składa, że zwierzęta mają ogromną tendencje do odurzania się muchomorami i akurat związki jak Muscymol, Muskazon czy kwas Iboteinowy (zawarte w tym grzybie) działają i na ludzi i na zwierzęta. A pomylić M. Czerwonego z innym np. Sromotnikowym, czy Czerwieniejącym się po prostu nie da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, Kubo, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi w Twoim komentarzu? Przecież nie pisałem nic o zwierzętach! To jest tekst o ludziach i ich pomysłach! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst napisany ciekawie, niemniej jednak uważam, że przesadzasz, Adamie... Wiesz, że ww grzyby i rośliny nie działają na zwierzęta tak jak na ludzi? Wykazując tę niewiedzę, powinieneś dostać ode mnie minusa, jednak daruję :P Nawet typowe narkotyki jak heroina nie działają na niektóre zwierzęta w ogóle. Za to na przykład nikotyna z papierosów działa na kuny (chyba) śmiertelnie. Kiedyś naukowcy ze Szkocji udowodnili, że gdyby kuny przebywały dłużej niż 40 minut w ciasnym pokoju zadymionym papierosami, to zdechłyby po 40 minutach bodajże. Po prostu zbyt wrażliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co zakazywać kradzieży, i tak będą kraść.... Zawsze przypomina mi się to hasełko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.