Facebook Google+ Twitter

PO ma nowy plan na wygranie wyborów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-06-24 10:14

W Platformie powstał nowy, czteropunktowy plan na końcówkę kampanii. Ze zmienionym Kaczyńskim zmierzy się Donald Tusk.

Donald Tusk / Fot. Polskapresse- Lewicowe głosy chętnie kupię. Cena nie gra roli - takie ogłoszenie powinni dać liderzy PO i PiS. Walka o ponaddwumilionową grupę wyborców Grzegorza Napieralskiego staje się coraz ciekawsza. Sztaby obu kandydatów wybrały różne sposoby zabiegania o jej poparcie. PiS stawia na publiczne gesty dopieszczające liderów lewicy. Jarosław Kaczyński po stwierdzeniu, że nie ma już w Polsce postkomunistów, wygłosił pochwałę Józefa Oleksego. A rzecznik PiS Adam Bielan podkreślał: - Z SLD łączy nas prospołeczne podejście, z Napieralskim dobrze mi się rozmawia.

Spowodowało to przyganę ze strony Jadwigi Staniszkis, która w tej kampanii wspiera Kaczyńskiego. - To wszystko zbyt przekombinowane. Powinien pójść w innym kierunku. Powinien znaleźć te bliźniaczki, niech chwycą tę część młodzieży typu disco polo - oceniła.

Zupełnie inny kurs obiera PO. Partia premiera, po tym jak sparzyła się na wsparciu ze strony Włodzimierza Cimoszewicza przed pierwszą turą, zdecydowała się na docieranie bezpośrednio do wyborców SLD. - Żadnych umizgów pod adresem Napieralskiego, on i tak nie poprze Komorowskiego - taki przekaz na kampanię dał w poniedziałek wieczorem, podczas posiedzenia zarządu PO, Donald Tusk. Jak mówią nasi rozmówcy z PO, zarówno Tusk, jak i Schetyna mają fatalne zdanie o szefie Sojuszu. Uważają go za handlarza stołkami. Poza tym nie wierzą w siłę przerzucania głosów.

Tusk wprost stwierdził, że poparcie Cimoszewicza nic PO nie dało - relacjonuje współpracownik premiera.

Na zarządzie nie było Komorowskiego, który wracał z Afganistanu. Obecnych zaskoczyła informacja, że kandydat PO zaprosił na rozmowy Napieralskiego. - Puszczają mu nerwy, działa wbrew opinii Tuska - komentuje polityk PO.

Czytaj więcej:
Polskatimes.pl

Anna Wojciechowska, Michał Karnowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niby tylko zdjęcie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.