Facebook Google+ Twitter

PO ma tylko 20 proc. pewnych wyborców. PiS wygra wybory?

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2011-07-15 11:41

- PO ma tylko 20 proc. pewnych wyborców - wynika z sondażu zleconego przez Platformę, do którego dotarła "Polska". W kategorii pewnych wyborców PiS nie wypada gorzej. - Niestety wychodzi na to, że mogą liczyć na niewiele mniej, a momentami na tyle samo. A do tego trzeba brać poprawkę, że ich wyborcy to w praktyce wręcz wyznawcy - mówi jeden ze sztabowców PO.

Sonda

Czy wyniki sondaży mają wpływ na Twoje polityczne wybory?

Premier Donald Tusk spotkał się na polach Grunwaldu z harcerzami biorącymi udział w 40. Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim / Fot. PAP/Adrian StarusNa ilu wyborców możemy liczyć na pewno? Na które twarze warto postawić? Platforma Obywatelska na starcie kampanii obywatelskiej przeprowadziła szereg szczegółowych i złożonych badań, znacznie dokładniejszych od tych, które pojawią się publicznie. Wnioski? Przede wszystkim dwa. To, jaki uda się uzyskać partii Donalda Tuska wynik 9 października, w jeszcze większym stopniu, niż do tej pory się wydawało, zależy od frekwencji i mobilizacji tzw. miękkich zwolenników.

Jak dowiedziała się "Polska", przeprowadzony rygorystycznie sondaż wskazał, że pewnych wyborców na dziś partia ma ok. 20 proc. Pewnych, to znaczy takich, którzy deklarują, że na wybory pójdą na pewno i już dziś nie mają żadnych wątpliwości, że bezwarunkowo zagłosują na PO. Z różnych powodów zresztą, ale przede wszystkim ze względu na obawę przed rządami PiS.

Anna Wojciechowska
Więcej czytaj na Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

milan
 • milan
 • 13.08.2011 10:46

Rząd PO to najgorszy rząd ostatniego 20 lecia i nic nie jest w stanie tego zmienić - w realu. Ale już w sztucznej rzeczywistości - Matrixie - kreowanym codziennie i wtłaczanym w mózgi uzależnionych i pociętych szkłem kontaktowym w TVN 24 i przy pomocy POlsatu, więc w tym Matrixie, okazuje się że jesteśmy krajem dobrobytu i wiecznej szczęśliwości gdzie mamy najniższe ceny i najwyższe zarobki w Europie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wybory
 • wybory
 • 16.07.2011 08:05

Oby nie wygrali tacy ludzie http://pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl już wystarczająco dużo afer jest w wiadomościach

Komentarz został ukrytyrozwiń
mojeimie
 • mojeimie
 • 16.07.2011 00:26

Tylko nie zopomnijmy zaglosowac na to co nas czeka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 15.07.2011 23:51

...naiwniaki maja używanie. :)

szanowni państwo, nadzieja matką jest głupich, niepotrzebnie robicie plany na przyszłość, będzie większe rozczarowanie ;P

Platforma rulez !

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 15.07.2011 22:26

niech po odda zabrane pogrzebowe podwyrzki za ostatnie 3 lata przynajmnej o inflacje i wat odmrozi zasilki rodzinne to bede na po glosowal za pis bylo lepiej po niemogla zbolec prezydenta i premiwra jedna opcja a teraz cisza najlepiej robic dzieci ktore beda musialy wyjechac bo tu itak niema pracy iplacy godnej teraz bo po ma opcje tania sila robocza jest dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń
zax
 • zax
 • 15.07.2011 19:51

Trochę z historii.
Rząd PO robi przywileje dla swoich np. zakłady wyprzedane całemu światu, 80 zezwoleń na gaz łupkowy 15 polskim firmom. Czy nam tym przybędzie miejsc pracy. 20 % to jest około 300mld zł deficytu schowane pod dywan więcej myślicie robotnik zarobi te pieniądze idą w długi i wykorzystanie bardziej robotnika. Mniejszy eksport bo tym sposobem drenują nam kieszenie podatkami towar drożeje. Wyższe podatki to mniej eksportu bo lepiej sprowadzić z Chin, Polak ma mniej pieniędzy i mniej kupi. Jest grupa ludzi gdzie im zawsze zielona wyspa, wszystko zrobią aby im się nie zmieniło. Grupa ta to PO rząd, urzędnicy i lobbyści obecnej władzy. Nie pójdziesz głosować sami się wybiorą. Zastanów się komu najpierw ma się poprawić. Na pewno nie rządzącym urzędnikowi ale robotnikowi. Robotnik sam sobie stworzy miejsce pracy urzędnik nie. Przedsiębiorca ze świata także nie będzie dbał aby robotnik miał więcej a pracował jak niewolnik, zyski wywiezie. Rząd uważa się wyżywi nie z podatku to z akcyzy na imporcie. Przecież nikt nie dba aby mniejszy był deficyt w imporcie. Zadłużenie kraju zniszczy produkcję bo to trzeba spłacić. Te wszystkie reformy które PO wprowadzają to prowadzą do bankructwa kraju. Ci ludzie są przy władzy 3 kadencje Tyle co wiem z rządu nie trzymają pieniędzy w banku polskich złotówek pozbyli się bo za duża inflacja więcej się traci jak w banku przyrasta, niejedną przeżyłem inflację. Czas z tymi rządami skończyć są dwie siły w parlamencie PIS i PO Chyba że SLD zamieni się z PSL i zjednoczą się po wyborach. Znaczyło będzie dalej te same układy ci ludzie także uwłaszczali się w zakładach zakłady bankrutowały, oni także dążyli do wypłat światowych tworząc średnią klasę biznesmenów. Aby PIS pogrążyć na wieki stworzyli sobie układ. Aby PIS rządzić musiał wziąć Leppera i Giertycha do koalicji. Wiadomo co to była za koalicja każdy ciągnął do siebie a przecież te partie nie były aż tak duże, ale przywara dla PIS została i na tym bazują, ośmieszają, straszą do dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pensjonariusz
 • pensjonariusz
 • 15.07.2011 19:12

Nie na obawy... te wyniki nie uwzględniają badań przeprowadzonych w dużych więzieniach

Komentarz został ukrytyrozwiń
EMERYCI POprąPO
 • EMERYCI POprąPO
 • 15.07.2011 19:08

4 LATA straszenia i zohydzania PiSu, żeby Polacy teraz znów zagłosowali na Tuska ze strachu... Tymczasem Polacy się już zorientowali i tym razem że strachu zagłosują przeciw Tuskowi BO TO JEGO trzeba się bać.4 lata destrukcji mówią same za siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
 • JAN NOWAK
 • 15.07.2011 18:54

IDĘ O ZAKŁAD, ŻE PO NIE WEJDZIE SAMODZIELNIE DO SEJMU

NO CHYBA, ŻE SFAŁSZUJE WYBORY

proszę nie wycinać

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 15.07.2011 18:49

czego się PO tak panicznie boi?
- prawdy o morderstwie w Smoleńsku?
czy
- prawdy o stanie państwa po 4 latach (nie)rządów PO?
czy
- prawdy o hazardzie i jego zyskach?
czy
- ujawnienia faktu że jest nielegalnie finansowana PRZEZ MAFIĘ?

CZEGO?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.