Facebook Google+ Twitter

Po marszu w obronie TV Trwam: Co z pojednaniem Kaczyńskiego i Ziobry?

Wczoraj tysiące ludzi demonstrowało przed Kancelarią Premiera i Belwederem w obronie wolności, demokracji i miejsca na multipleksie dla TV Trwam. Był to w istocie marsz pojednania dwóch gigantów prawicy: Kaczyńskiego i Ziobry. Pojednali się. W głośnikach.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellNajpierw były wielkie przygotowania do marszu w obronie TV Trwam. Potem były wielkie słowa o powitaniu "Zbyszka" i "Jarka", i przyrzeczenia o pojednaniu, zapewnienia, że jesteśmy razem.

Do pojednania i marszu 21 kwietnia w stolicy, ramię w ramię – razem obok siebie – wezwał i nakazał Kaczyńskiemu i Ziobrze, duchowy ojciec prawicy, Tadeusz Rydzyk.

Tak jak o. Rydzyk kazał - tak było, choć źle się skończyło. Jarosław Kaczyński wezwał przez mikrofony i głośniki, zwracając się do Zbigniewa Ziobro w przemówieniu przed Kancelarią Premiera: "Zbyszku" wracaj, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem. Wracajcie do nas". Po czym zszedł z podium, otarł usta, spuści wzrok, spojrzał na ziemię, wsiadł w samochód i odjechał.

Po kwadransie - dopuszczony przed mikrofon ''Jarkowy'', ''Zbyszek'', mówiąc ze łzami w oczach i łamiącym się głosem: "Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem".

Szef klubu Solidarnej Polski, Arkadiusz Mularczyk, zapytany na gorąco przez "Gazetę Wyborczą", czy apel prezesa PiS do Zbigniewa Ziobry, żeby iść razem przyniesie skutek, Arkadiusz Mularczyk odpowiedział: "Szkoda, że prezes Kaczyński demonstrację poświęconą TV Trwam, wykorzystał do celów politycznych" - podaje wyborcza.pl.

Polityk dodał też: "przyjęliśmy ten apel do wiadomości. Była nawet odpowiedź Zbigniewa Ziobro". Ale jak dodał Mularczyk: "szkoda, że prezes Kaczyński tych kilku minut nie poczekał, żeby jej usłyszeć. Jesteśmy gotowi do współpracy w parlamencie i poza. Zresztą taką współpracę od początku deklarujemy, jako odrębna partia Solidarna Polska. Mamy oczywiście wiele wspólnych poglądów na państwo i wspólne wartości."

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Gitarzysta Dęty
 • Gitarzysta Dęty
 • 22.04.2012 19:40

Jeden wart drugiego, przy czym JEP Jego Ekscelencja Prezes okazał ogrom wyćwiczonej dobroci dla "Zbyszka",a tamten ledwo z wrażenia mikrofon był w stanie utrzymać, głos mu się łamał. JEP łaskawie i dobrotliwie dał sygnał Zbyszkowi, że może wrócić, bo obecne " Czopki" zbyt beznadziejne są

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
 • Andrzej Chorążewicz
 • 22.04.2012 16:44

Z tymi "gigantami" to przesada. Jeden jeszcze ujdzie ale ten drugi? Miller kiedyś go nazwał odpowiednio. I się nie mylił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 22.04.2012 16:04

@ myślący a nie myśli . Że ktoś zabiera Rydzykowi media to brednie i docierają do " myślących samodzielnie" , pod warunkiem ,że tę myśl narzuci Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zagranica
 • zagranica
 • 22.04.2012 15:04

POLACZKI jestescie chorym narodem na czele stoi KACZOR PIS I RYDZYK wracacie w sredniowiecze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przestrogi dla Polski
 • Przestrogi dla Polski
 • 22.04.2012 14:30

"Tylko w złych rządach, tylko w tych krajach, gdzie próżniacy mają obronę i trzymają pierwszeństwo bezrządne, tylko tam żydzi obfitują, gnieżdżą się i mnożą." Stanisław Staszic "Przestrogi dla Polski" 1790 r. od czasu do czasu piszą do nas biedne i nic nierozumiejące ofiary żydokomunizmu, rażone zarazą żydopropagandy i żydotolerancji, zarzucając nam napastliwość w stosunku do żydów, "co wy chcecie od żydów?" , "żyd też człowiek" , "kogo to obchodzi kto jest żydem" itd. ...itp. ...nie przeszkadza wam, tak jak nowotwór złośliwy nie przeszkadza pacjentowi, który nie wie o jego istnieniu... lub po prostu ignoruje tan fakt żyd, żydzi, żydostwo to od zarania rak złośliwy wszystkich cywilizacji, to od wielu stuleci gangrena Polski, to przekleństwo i najgorsza z plag, roznosząca wszelkie najgorsze, najokrutniejsze i najbardziej zwyrodniałe idee,... to najzłośliwszy, najzawziętszy, najprzebieglejszy i najpodlejszy ze wszystkich wrogów i pasożytów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 22.04.2012 13:14

jeden komediant jako drugi.nie widac roznicy.dno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Myślący samodzielnie
 • Myślący samodzielnie
 • 22.04.2012 13:00

Co by sie nie mówiło o Rydzyku czy jego mediach to powinno mu sie pozwolic na nadawanie. Przecież żyjemy w wolnym, DEMOKRATYCZNYM kraju. Mamy wolność słowa, (ponoć) więc dlaczego mu sie utrudnia? Że nie popiera partii rządącej? Ma prawo. No ale PO-lska DEMOKRACJA ma swoje zasady. I co z tego, że NIEdemokratyczne? Ważne, że PO-lskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.