Facebook Google+ Twitter

PO mocno w dół... wyborcy wolą Palikota i Korwina

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-21 22:32

Platforma Obywatelska traci - to oczywiste. Zaskakujące jest to, kto zyskuje na kłopotach partii rządzącej. Według najnowszej prognozy Polskich Prognoz Wyborczych wyborcy PO wybierają Palikota i Korwin-Mikkego.

Gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z 35-procentowym poparciem. Drugie miejsce zdobyłaby mocno osłabiona Platforma Obywatelska z zaledwie 21 proc. poparcia. Miejsce na podium przypadłby Sojuszowi Lewicy Demokratycznej (11 proc.).

Dalej jest o wiele ciekawiej. Czwarte miejsce ex aequo Nowa Prawica i Twój Ruch (po 10 proc.). Obie formacje mocno zyskały, szczególnie partia Janusza Palikota (w majowych wyborach Europa Plus Twój Ruch - 3,6%).

Do parlamentu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które wybiera 7 proc. Polaków. Poza sejmem standardowo Solidarna Polska i Polska Razem (po 2 proc.). Inne formacje wybiera 2 proc. z nas.

Prognozę wyborczą przygotowały Polskie Prognozy Wyborcze w dniach 19-21 czerwca 2014 roku, czyli już po incydentach w siedzibie "Wprost". PPW to ten sam instytut, który w majowych wyborach do PE najlepiej przepowiedział wynik wyborów.
(Poslskie Prognozy Wyborcze)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.