Facebook Google+ Twitter

PO nadal wygrywa w sondażach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-23 22:01

W ciągu niespełna dwóch miesięcy poparcie dla PO wzrosło o 3 punkty procentowe, a dla PiS - o 1 punkt procentowy. Tak wynika z sondażu TNS OBOP, przeprowadzonego dla programu "Forum" TVP INFO.

Według badania, wykonanego 21 i 22 października, na Platformę Obywatelską chce głosować 49 procent, a na Prawo i Sprawiedliwość - 31 procent ankietowanych.

W stosunku do sondażu z 2 i 3 września partia rządząca odnotowała wzrost o 3 punkty, a główne ugrupowanie opozycyjne - o 1 punkt procentowy. Także o 1 punkt zwiększyły się notowania PSL, na które chciałoby teraz głosować 4 procent badanych. O punkty spadło natomiast poparcie SLD, które teraz mogłoby liczyć na 14 procent głosów.

Autorzy sondażu zapytali też Polaków o opinię na temat ujawnionej niedawno sprawy podsłuchiwania dziennikarzy przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Aż 49 procent ankietowanych uważa, że Donald Tusk powinien wstrzymać się z decyzją w tej sprawie do czasu zakończenia kontroli w Agencji. 14 procent chciałoby, żeby premier zdymisjonował szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

5 procent ankietowanych uważa, że Donald Tusk powinien zażądać dymisji wiceszefa ABW Jacka Mąki, a 10 procet jest zdania, ze premier w ogóle nie powinien zajmować się tą sprawą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Pisarek
  • Jan Pisarek
  • 20.07.2011 16:56

Cóż to za informacja?! Dzisiaj jest 20 lipca 2011r., a sondaż z 23 października 2009r.?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.