Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

423 miejsce

Po naszej interwencji obóz koncentracyjny przestał być "polski"

Dzięki interwencji w redakcji brytyjskiego portalu sportowego, krzywdzące polską pamięć narodową sformułowanie "polski obóz koncentracyjny" zostało usunięte ze strony "ESPNscrum.com".

Sonda

Czy zapis "polskie obozy koncentracyjne" to:

Krzywdzący napis znikł niedługo po interwencji w redakcji portalu ESPNscrum.com / Fot. ESPNscrum.com/Tomasz Osuch/screenshotDzięki natychmiastowej reakcji na oszczercze i w żaden sposób nieuprawnione sformułowanie, określenie "polski obóz koncentracyjny" zostało usunięte ze strony portalu ESPNscrum.com.

W odpowiedzi na wysłany przeze mnie w tej sprawie list, przedstawicielka brytyjskiego portalu, Graham Jenkis przeprosiła za "jakiekolwiek wyrządzone krzywdy" oraz dodała, że "tekst został już zmieniony".

 / Fot. W24

Czytaj też: Walijscy rugbyści zwiedzili... "polski obóz koncentracyjny"


Afera z koroną w tle

Graham Jenkis napisała także w swoim e-mailu, że źródłem pomyłki był Welsh Rugby Union (związek rugby). Pikanterii sprawie dodaje fakt, że patronami honorowymi walijskiej organizacji są Królowa Elżbieta II oraz Książę William.

Przedstawicielka ESPNscrum.com zapewniła, że portal już skontaktował się z WRU w sprawie wyjaśnienia zaistniałej, nadzwyczaj nieprzyjemnej sprawy. Faktycznie niedługo po otrzymaniu przeze mnie listu w tej sprawie, na stronie walijskiego związku rugby również poprawiono błąd i zmieniono słowo "polski" na "niemiecki".

Niestety pomimo wszelkiego wysiłku polskich władz, zabiegów polskiej dyplomacji, starań dziennikarzy i wielu obywateli, w zagranicznych mediach wciąż powtarzają się kłamliwe stwierdzenia na temat rzekomo "polskich" obozów koncentracyjnych.

Ścigajmy takie błędy! Dołącz do nas na FB

KL Auschwitz, podobnie jak inne obozy w czasie II wojny światowej znajdujące się na terenie Polski, były obozami niemieckimi. Stąd oficjalna nazwa obozu w Oświęcimiu: "Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)." Prawdy nigdy za wiele.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

zaciekawiona - do diaska, przecież to pani mnie wypytuje o moje życie w komentarzach pod artykułami (w dodatku nawet nie mojego autorstwa), a potem sama pisze że "to już wykracza poza problem poruszony w artykule"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaciekawiona
 • zaciekawiona
 • 15.07.2011 18:41

Ależ ja w żadnym wypadku nie uważam, że jest Pan do niczego, a i z Pana blogiem się zapoznałam (plus to co google wyrzuciło ze swoich trzewi)...ale to już wykracza poza problem poruszony w artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zaciekawiona - pani teksty też mnie nigdy nie zdziwiły, i co? Wg tego zjawiska mam uważać że jest pani do niczego? To nie ma nic do rzeczy, czcza sofistyka, a do mnie bardzo często pisują na tym serwisie coś przeciwnego, że bardzo się dziwią moim wypowiedziom. I to też jest bez znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaciekawiona
 • zaciekawiona
 • 14.07.2011 13:19

I dlaczego Pana odpowiedź mnie nie dziwi, Panie Mariuszu. Jest Pan strasznie przewidywalny ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wodnik, zaciekawiona - jak nie wiecie co oznaczają polskie wyrazy "wy" oraz "Polacy" to polecam słownik języka polskiego. Polska mi nic nie dała, sam wziąłem (po za tym urodzenie w danym kraju jest "losowe" i nie wynika z dobrej woli błędnie antropomorfizowanej Polskie że akurat w niej np. skończyłem szkołę podstawową). Z ojczyzny swej nie zamierzam uciekać, a zwłaszcza nie przez takich wrogich oszołomów jak wy. Zabawne czy tragiczne jest, że tacy jak wy, którzy nazywacie siebie patriotami, bezrefleksyjnie kadzicie krajowi zamiast walczyć o jego poprawę, że zakłamujecie jego historię zamiast walczyć o prawdę o Polsce, że uciekacie na Zachód aby tam zarabiać zamiast pracować dla Polski, itd. itp. Co do moich utworów - odmawiam ich wymienienia tutaj (nie bez przyczyny zazwyczaj publikowałem pod pseudonimami, a jak kogoś interesują tytuły, które sygnuję swoim nazwiskiem, to polecam zapoznanie się z moim blogiem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ednyngor P. - nikt tak nie zakłamuje historii Polski, jak sami Polacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koster
 • Koster
 • 13.07.2011 16:00

Brawo! I ukłony!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaciekawiona
 • zaciekawiona
 • 13.07.2011 09:32

Panie Mariuszu ponawiam swoją prośbę o podanie tytułów nagrodzonych tekstów...A jeżeli chodzi o to "WY Polacy" - to jakoś wydaje mi się, że to ta Polska dała panu wyższe wykształcenie i to w tej Polsce ma Pan okazje robić doktorat, a jeżeli nie czuje się Pan Polakiem, to może warto opuścić to polactwo, którego tak Pan ścierpieć nie może i osiąść w innym kraju...Panu Osuchowi gratuluję szybkiej i skutecznej interwencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wodnik
 • Wodnik
 • 12.07.2011 16:41

Tekst pana Osucha dot. reakcji na "polski" obóz - to tak w skrócie. Tymczasem w swoim komentarzu pan Małkowski pisze o swoim "przyjacielu" G. i PiS. Gdzie tu logika? Czy wzmianka o pogodzie też będzie wzbogacona G i PiS? Pisać byle pisać, nawet bez sensu i nie na temat.
@Mister Orlowski- co to znaczy "wy Polacy"? Komentarz pana autorstwa jest skandaliczny. Ale tak to bywa jak się nie wie co pisać to się pisze co się wie (albo i nie)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ala
 • Ala
 • 12.07.2011 16:26

Zapomnialabym....
PRAWY, obozy byly niemieckie, a to, ze wraz z ukrainskimi, litweskimi nacjonalistami sluzyli w nich niemieccy nazisci i po prostu Niemcy to juz inna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.