Facebook Google+ Twitter

Po naszej publikacji zbudowano chodnik nad Maltę

Mieszkańcy osiedla Polanka w Poznaniu nie muszą już chodzić nad Maltę przez błoto. Niedługo po tym, jak Wiadomości24.pl opisały problem, ulica Katowicka zmieniła się nie do poznania.

Tak ulica Katowicka wyglądała dwa miesiące temu (po lewej) - a tak wygląda dziś (po prawej). / Fot. Seweryn LipońskiKilka tygodni temu pisaliśmy, że na całej długości ul. Katowickiej - tuż przy nowo otwartym centrum handlowym Galeria Malta - nie ma ani skrawka chodnika. Informowano nas wtedy, że nie można go zbudować, dopóki Rada Miasta nie uchwali planu zagospodarowania przestrzennego. Okazuje się, że jednak można - błotniste pobocze Katowickiej zmieniło się całkowicie (wystarczy porównać na zdjęciu obok).

- Chodnik zbudował inwestor Galerii Malta, czyli firma Neinver - poinformowała nas Ewelina Lewandowska ze spółdzielni mieszkaniowej Polanka. Nie jest to zaskoczenie, gdyż droga przez błoto tuż obok centrum handlowego z pewnością nie przysparzała klientów. - A do tego psuła nasz wizerunek - dodaje Piotr Gawłowski, project manager Galerii Malta. Jak się dowiedzieliśmy, nasz kwietniowy artykuł oraz głosy niezadowolonych mieszkańców były czynnikami, które przyczyniły się do zbudowania chodnika. - Nie mogliśmy już tego słuchać. Mieliśmy dość powtarzania, że „nie możemy” i „nie możemy” z powodu braku planu zagospodarowania, więc postanowiliśmy coś z tym wreszcie zrobić - wyjaśnia Gawłowski.

Galeria Malta / Fot. Seweryn Lipoński

Chodnik już jest, planu wciąż brak


Katowicka w najbliższym czasie ma być przebudowana, więc chodnik położono tylko tymczasowo. - Ale i tak świetnie, że w ogóle jest - cieszy się Tomasz Bąk, mieszkaniec osiedla Polanka, który w kwietniu poinformował nas o tym problemie.

To nie koniec dobrych wiadomości. W tym tygodniu Rada Miasta ma uchwalić wspomniany plan zagospodarowania, którego brak uniemożliwiał dotąd jakiekolwiek roboty drogowe na Katowickiej. Prace nad nim trwały od 2004 r. Dlaczego tak długo? - W międzyczasie wynikły różne kwestie zgodności planu ze studium, które musieliśmy dokładnie przeanalizować - wyjaśnia nam Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

takie wiadomości są nektarem dla oczu :) brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma to jak media ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2009 07:32

No proszę, namacalny dowód, że warto. :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać wszystko da się zrobić. Oby akcje dziennikarzy obywatelskich zawsze kończyły się sukcesem tak jak w tym przypadku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo! :) oby więcej takich obywatelskich inicjatyw zmierzającym ku lepszemu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.