Facebook Google+ Twitter

PO nie poprze ustawy o CBA i będzie pracować nad kompromisem z SLD sprawie ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 18:00

Platforma Obywatelska nie poprze projektu nowelizacji ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym autorstwa posłów lewicy. W kwestii ustawy medialnej szef klubu parlamentarnego PO, Zbigniew Chlebowski, zapowiada powołanie wspólnego z lewicą zespołu, który zajmie się wypracowaniem kompromisu.

Platforma Obywatelska przedstawiła swoje stanowisko dotyczące ustaw: o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i medialnej.

Były koordynator służb specjalnych poseł Paweł Graś uważa, że przyjęcie ustawy o CBA skutkowałoby odwołaniem ze stanowiska obecnego szefa biura.

Zdaniem posła, Mariusz Kamiński otrzymał kredyt zaufania od premiera Donalda Tuska, a o pozostawieniu go na stanowisku zdecydują wyniki działań komisji śledczej do spraw nacisków.

Paweł Graś dodał, że większość rozwiązań dotyczących zasad działania CBA, co do których istniały zastrzeżenia będzie uregulowana w przygotowywanej ustawie o czynnościach operacyjnych służb specjalnych.

Natomiast projekt lewicy, między innymi, ogranicza kompetencje CBA do zwalczania przestępstw korupcyjnych, definiuje "korupcje", zobowiązuje szefa CBA do informowania premiera oraz Najwyższej Izby Kontroli o przypadkach ujawnienia przestępstw, o których mowa w ustawie.

W przypadku zmian w mediach publicznych głównymi przeszkodami w porozumieniu PO z SLD są kwestie: likwidacji abonamentu, przekazanie ośrodków regionalnych samorządom oraz licencji programowych i misji publicznej.

Zbigniew Chlebowski wyraził nadzieję, że w ciągu kilku dni jego klub odniesie się do zastrzeżeń lewicy. Poseł zastrzegł, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, jego partia nie będzie kierowała projektu ustawy medialnej do Sejmu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.