Facebook Google+ Twitter

Po niemiecku inaczej - Deutsch Wagen Tour w gm. Radymno

Uczniowie 6 szkół w gm.Radymno mieli okazję uczestniczyć w akcji „Deutsch Wagen Tour”. Celem projektu Goethe Institut jest dotarcie do uczniów, ich rodziców oraz osób mogących budzić w młodych ludziach zainteresowanie językiem niemieckim.

 / Fot. archiwum szkolneProjekt „Deutsch Wagen Tour” skierowany jest przede wszystkim do uczniów i ma budzić w nich zainteresowanie językiem niemieckim. Stąd pomysł, by akcję promocyjną przeprowadzać wśród młodzieży szkolnej.

Jak na dotąd w gminie Radymno zaangażowani w nią zostali uczniowie 6 placówek oświatowych – z zespołów szkół w Świętem, Sośnicy, Łazach, Duńkowicach i Ostrowie oraz z gimnazjum w Młynach. Dyrektorzy tych placówek: Urszula Serafin, Henryk Hnat, Stanisław Kojder, Aleksander Marciak, Mariusz Zimoński oraz Eugenia Rychcik z zainteresowaniem przyjęli pomysł swoich germanistek na przeprowadzenia tego typu zajęć.

 / Fot. archiwum szkolneI tak na zaproszenie nauczycielek: Justyny Szyngiery, Krystyny Samborskiej i Justyny Fusiek do podradymniańskich miejscowości w lutym i maju przyjechał lektor Ryszard Maj – przedstawiciel Goethe Institut, który przez gry, zabawy i konkursy zachęcał młodych ludzi do poznawania języka naszego zachodniego sąsiada.

Młodzież z ogromnym zaangażowaniem brała udział w zajęciach, za co została nagrodzona licznymi upominkami. - Wizyta lektora i prowadzone przez niego zajęcia cieszyły się uznaniem. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę Niemiec, a także dodatkową okazję do praktycznego zastosowania języka niemieckiego. Uświadomili sobie, że nauka tego języka umożliwia bezpośredni kontakt z ludźmi w wielu krajach Europy oraz daje duże szanse edukacyjne i zawodowe. Była to też doskonała szansa na zaprezentowanie naszych szkół wśród społeczności lokalnej – komentuje Justyna Szyngiera.

 / Fot. archwum szkolneOrganizatorem akcji w Polsce jest Goethe Institut w Warszawie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęły m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Czytaj też: Język za język, czyli nauka języka obcego dla każdego


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poznawanie języka i kultury niemieckiej - aktualnej, w sposób zabawowy - to bardzo dobra metoda na poznawanie i przyswajanie sobie języka i kultury sąsiada;))
Odwoływaniem się do pruskich, germańskich zasad "dobrego wychowania" można wiele zepsuć. I dziecko może mieć uraz na całe życie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.