Facebook Google+ Twitter

Po obejrzeniu tej wystawy łatwiej rzucić palenie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-09 17:56

Każdy palacz widząc fotogramy zgromadzone na tej wystawie - z obrzydzeniem odwróciłby wzrok, ale każdy powinien ją obejrzeć.

 / Fot. Pawel GrajekOstrzeżenia zdrowotne na opakowaniach papierosów, łączące tekst i ilustrację, są bowiem jednym z najbardziej efektywnych sposobów podnoszenia świadomości społecznej nt. powagi ryzyka zdrowotnego konsumpcji tytoniu i apelowania o zmniejszanie spożycia wyrobów tytoniowych.

Inauguracji ekspozycji „Siła Komunikacji Antytytoniowej" dokonano w Brukseli, w styczniu 2007 roku. Swoją drogę po Polsce wystawa - a dokładnie 3 jej wierne kopie - rozpoczęły w maju tego roku. Obejrzą ją mieszkańcy jedenastu dużych miast. W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej wystawa zagości do 20 stycznia, następnie prawdopodobnie przeniesie się do holu bydgoskiego lotniska. Stamtąd wyruszy do Olsztyna.
 / Fot. Pawel GrajekFunkcjonująca pod auspicjami Głównego Inspektoratu Sanitarnego wystawa planszowa „Obrazkowe ostrzeżenia zdrowotne na paczkach papierosów” (nazwa oryginalna: „Siła Komunikacji Antytytoniowej”) otwarta dzisiaj (9.12 br.) o godz. 11.30 w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej ilustruje ostrzeżenia zdrowotne używane w Europie i na świecie w kontekście różnego rodzaju kampanii antytytoniowych. Ukazują one wagę mocnego i trafnego przekazu w walce przeciwko nałogowi nikotynowemu na całym świecie.

Aby wystawa w pełni osiągnęła zamierzony cel, towarzyszą jej wykłady: „Jak zabija papieros” - wygłoszony przez dr Marka Jurgowiaka Collegium Medicum UMK w Toruniu oraz „Psychologiczne aspekty uzależnienia od nikotyny” - autorstwa Roberta Rejniaka - specjalisty od psychoterapii uzależnień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obejrzałem plakaty i nic, na potencję nie narzekam choć mam 54 lata, przy dzieciach nie palę, a jak widzę na zewnątrz że mój dym komuś przeszkadza to przechodzę na zawietrzną żeby nie leciał w kierunku niepalącego. To nie plakaty tylko dobre chęci palaczy, nie będą truły niepalących. Ja nikomu nie zakazuję picia alkoholu (jestem abstynentem) albo jedzenia potraw Wegetariańskich. Co mnie obchodzi co lubią i robią inni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.