Facebook Google+ Twitter

Po obradach Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki. Co dalej?

W sobotę, 5 grudnia odbyła się debata na temat stanu polskiej piłki nożnej. Uczestnicy spotkania wypracowali siedem głównych założeń, które miejmy nadzieję, będą realizowane i przyniosą w niedalekiej przyszłości wymierne efekty.

Grupa osób, na czele z ministrem sportu i prezesem PZPN, rozmawiając, wymieniając się poglądami co do stanu polskiej piłki i przede wszystkim prób jej naprawy, przedłożyła siedem postanowień będących rezultatem tegoż spotkania. Owe postulaty, dotyczące kilku najważniejszych problemów, mają być zaczątkiem głębokich zmian w piłkarskim środowisku. 28 osób w siedmiu następujących punktach przedstawiło swoją wizję lepszej piłkarskiej Polski:

1. Firma zewnętrzna przeprowadzi audyt pracy Komisji Dyscyplinarnej PZPN.
2. Powstanie kodeks etyczny polskich sędziów.
3. Poddany zewnętrznym ocenom będzie program szkoleniowy PZPN, a wyniki jego oceny będą ogólnie dostępne. Poza tym szkoleniowcy niższych klas rozgrywkowych będą mieli zapewnione staże w klubach ekstraklasy.
4. Poprawa bezpieczeństwa na stadionach: identyfikacja kibiców, sektory dla rodzin, rozszerzenie programu "Kibice razem".
5. Ekstraklasa S.A. przejmie obowiązki Komisji Licencyjnej, której praca była dotychczas w gestii PZPN.
6. Powstanie grupa robocza monitorująca pracę PZPN i jego statut. Będzie się ona składać z członków PZPN, przedstawicieli inwestorów i sponsorów, Ministerstwa Sportu, Deloitte i prof. Roberta Zawłockiego, byłego kuratora PZPN.
7. Zostanie powołana rada koordynująca działania na rzecz promocji EURO 2012.

Powyższe stwierdzenia zyskują powagę z racji podpisów, które zostały pod nimi złożone przez osoby obecne podczas debaty. Zobowiązało to strony do przestrzegania i realizacji powstałych założeń.

Kibicom pozostaje nadzieja, że na tym się nie skończy.

Żródło: tdpp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.