Facebook Google+ Twitter

PO ogłosiła plany na 2010 rok

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 10:10

Zmiany w konstytucji, walka ze skutkami światowego kryzysu ekonomicznego, w tym stabilność finansów publicznych - to największe wyzwania Platformy Obywatelskiej na ten rok.

Wiceszef klubu Rafał Grupiński tłumaczy, że będzie to wymagało ogromnego wysiłku, bo 2010 rok jest najtrudniejszym od 10 lat rokiem budżetowym.

Platforma będzie też szukać poparcia dla zmian w konstytucji. Premier proponował skupienie władzy wykonawczej w rękach szefa rządu, wspieranego przez większość parlamentarną. Prezydent byłby wybierany przez Zgromadzenie Narodowe, a liczebność obu izb parlamentu zostałaby zmniejszona.

Wiadomo jednak, że ten radykalny zwrot nie znajdzie poparcia w Sejmie, stąd na razie głównym zadaniem będzie osłabienie prezydenckiego weta - podkreśla wiceprzewodniczący Grupiński.
Równie ważne będzie sprostanie wyzwaniom jakie niosą za sobą wybory samorządowe i prezydenckie. Natomiast politycznym celem na ten rok będzie - według wiceprzewodniczącego klubu - dogłębne wyjaśnienie przez komisję śledczą afery hazardowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.