Facebook Google+ Twitter

PO opisana - teraz o PiS

Pierwszy materiał był o partii rządzącej. Ciągnę temat dalej.

Kolejny materiał ma za zadanie opisanie partii Prawo i Sprawiedliwość - to bardzo trudna sprawa. Oczywiście można pójść skrótem i nazwać ich zacofanymi moherami, ale to droga lekka łatwa i przyjemna, a nie należy oceniać ludzi według modnych trendów lansowanych przez "topowe" media.

PiS to największa partia opozycyjna ze stałym twardym elektoratem. Problemem tej partii jest brak umiejętności, albo chęci do poszerzenia i zdobycia nowego elektoratu. W wyborach prezydenckich popierałem Jarosława Kaczyńskiego. I nie był to efekt odruchu litości. Po prostu mam przekonania prawicowe, dość konserwatywne. W kampanii prezydenckiej Jarosław Kaczyński zmienił swój wizerunek i możecie mnie nazwać naiwniakiem, ale ja uwierzyłem w tę zmianę. Można było dyskutować z oponentami, bo wszystkie jastrzębie zostały skutecznie pochowane gdzieś w zakamarkach partyjnych gabinetów. I przyniosło to fenomenalny efekt w postaci zdobycia 47 proc. poparcia w II turze wyborów.

Po tej kampanii prezes obraził się na autorów kampanii, powyrzucał ich z partii i tak powstał PJN. Za to akurat Kaczyńskiemu jestem wdzięczny, bo mam gdzie lokować swoje sympatie polityczne.

Dzisiaj trudno jest jakoś jasno zdefiniować PiS. Widać, że w partii zaczynają się jakieś gierki. Prezes nie włącza się w kampanie nazywaną informacyjną. Nie pojawia się na prezentacjach spotów mimo, że jest głównym bohaterem, co można odczytać jako brak wsparcia dla sztabowców i ich wizji kampanii. Występuje w reklamówkach, bo musi i tyle. W partii wygrywają ludzie z tak zwanego talibanu, czyli Macierewicz, Kurski, Ziobro, Fotyga. Ta cała ekipa nie jest w stanie przyciągnąć nowych wyborców. Macierewicz sadza Tuska na ławie oskarżonych razem ze zbrodniarzami wojennymi z byłej Jugosławii. Ja nie jestem zwolennikiem Tuska, a nawet jego zażartym przeciwnikiem, ale wypuszczanie wieści o tym, że Tusk to morderca jest chore.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Janusz Szachowski
  • Janusz Szachowski
  • 22.07.2011 20:07

Gdy PiS dojdzie do władzy, Saska Kępa zmieni nazwę na Beata Kempa. Gdy PO zostanie przy władzy, można przyjąć za pewnik,że liczba imprez masowych / igrzysk / w stylu nadęto-twórczo-państwowym będzie miała tendecję wzrostową,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maroon
  • Maroon
  • 19.07.2011 19:04

Mam podobne odczucia do pana. Platformie nigdy nie ufałem i jak się okazało miałem rację, na PiS się zawiodłem i także się cieszę, że powstał PJN, szansa na głos rozsądku w kolejnym sejmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.