Facebook Google+ Twitter

PO oskarża PiS o kłamstwo. Partie idą do sądu

Platforma Obywatelska w trybie wyborczym skieruje dziś do sądu pozew przeciwko partii Jarosława Kaczyńskiego.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPlatforma Obywatelska oskarża Prawo i Sprawiedliwość o kłamstwo.

Kilka dni temu, politycy PiS zarzucili Platformie, iż w kampanii "Polska w budowie" chwalą się nie swoimi dokonaniami, przypisując sukcesy rządowi Donalda Tuska.

- Chcemy, by PiS sprostował kłamstwa wypowiadane na temat naszej kampanii "Polska w budowie", gdy zarzucano nam, że podajemy nieprawdę na temat inwestycji powstających w Polsce - powiedział Gazecie Wyborczej szef sztabu wyborczego PO Jacek Protasiewicz.

We wtorek, w trybie wyborczym, PO ma skierować do sądu pozew przeciwko sztabowcom PiS.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

"Mariusz Błaszczak, polityk Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Polsat News jest zdania, że wniosek Platformy Obywatelskiej przeciwko PiS i wyrok nakazujący politykom PiS sprostowanie swoich słów o inwestycjach w kraju nie był przypadkowy, a cała sprawa jest "chwytem propagandowym" partii rządzącej. - PO chciała tym przykryć falstart kampanii wyborczej - tłumaczył. "Według Błaszczaka politycy PiS podważyli 99 przypadków przedstawionych w broszurze "Polska w budowie", a "Platforma odniosła się do tylko do czterech". - Jeżeli powiemy to w ten sposób w jaki mówił szef sztabu europoseł Jacek Protasiewicz to w czterech procentach rację ma Platforma, a w 95 tej racji nie ma - powiedział.wskazał również, że cały wniosek może mieć związek z prezentacją spotów wyborczych przed rejestracją samego komitetu wyborczego i wnioskiem PKW w tej sprawie. - Cała sprawa jest bardzo dyskusyjna dlatego, że ta broszura ("Polska w Budowie" - red.) miała charakter czysto propagandowy. Wyraźnie mamy do czynienia z łamaniem prawa - dodał. Zdaniem polityka PiS "formuła chwalenia się inwestycjami, które zostały dokonane przez osoby prywatne do czysta propaganda", a takie postawienie sprawy "nie ma nic wspólnego z rzetelną debatą na temat stanu naszego kraju".


5 sierpnia Platforma Obywatelska zorganizowała konferencje prasową podczas której zaprezentowała spoty telewizyjne.
Zgodnie z art. 105 kodeksu wyborczego agitacje wyborczą można prowadzić od dnia zgłoszenia o utworzeniu komitetu wyborczego.
PKW poinformowała że " przekazała dostępne jej materiały w tej sprawie Prokuraturze.

PO złamała prawo będzie sądzona !

Teraz już wiemy skąd ten głupio- śmieszny pozew do sądu o to czy Polska się zmienia czy tez nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka :"Nie odniosę się do Pana komentarza, ponieważ obietnice wyborcze z poprzedniej kampanii nie są przedmiotem niniejszego artykułu.
Problem uznania za kłamstwo niedotrzymania obietnicy może być zaczynem dyskusji...:)"

Ja tylko wyrażam swoje opinie szkoda że to Pan do mnie pierwszy odpisał nie było by całej sprawy...., Wcale nie oczekuje i nie oczekiwałem na odpowiedź od Pana i dla tego napisałem że jest to pytanie retoryczne czyli bardzo czytelne pytanie i oczywista jasna odpowiedź.Odpowiedź na którą jak rozumie już znalazł Pan odpowiedź no i oto mi chodziło :).

"Wynika z tego prosty wniosek że PIS pomylił się w 4 punktach a PO przypisała sobie 96 punktach zasługi ,które nie są ich zasługami .Pytanie retoryczne która partia jest bardziej kłamliwa " (?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Rutkowski.

Nie odniosę się do Pana komentarza, ponieważ obietnice wyborcze z poprzedniej kampanii nie są przedmiotem niniejszego artykułu.
Problem uznania za kłamstwo niedotrzymania obietnicy może być zaczynem dyskusji...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Arkadiusz Gębka „P. i S. nie zarzuciło P.O. dziewięćdziesięciosześciokrotnego kłamstwa i nie uzyskało w sądzie potwierdzenia tegoż.”, mówię jako podatnik który życzył by sobie aby nie marnować czasu i pieniędzy na sądy na prywatne partyjne niesnaski wyborcy osadzą kto kłamał . PIS tak samo kłamał jak Donald Tusk który powiedział kiedyś tak "jak wygramy wybory to MY obniżymy podatki " po wyborach podatki wzrosły .Co mówi na ten przypadek Pana Etyka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Rutkowski.
"Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi "Kłamstwami"".

P.O. zarzuciła P. i S. czterokrotne kłamstwo.
Sąd uznał zarzuty i nakazał sprostowanie.
P. i S. nie zarzuciło P.O. dziewięćdziesięciosześciokrotnego kłamstwa i nie uzyskało w sądzie potwierdzenia tegoż.
Tłumaczenie, że skłamało się czterokrotnie, ale mówiło się prawdę (podobno) 96 razy jest nieetyczne.
To tak jakby mówić, że w ciągu 100 dni tylko przez cztery było się draniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już mam po dziurki w nosie POprawnych rządów i awanturnictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomnijmy sobie trochę historii ,dla tych co mają amnezje :) http://www.dailymotion.com/video/xkef97_2001-lepper-wymienia-sumy-pieniedzy-i-nazwiska-politykow-mafijnych-w-polsce-cz-2_news#from=embed

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi "Kłamstwami" o ile ja wiem spór poszedł o wypowiedzi przedstawicieli PIS który przedstawił w mediach 100 punktów w których rząd chwalił się z wykonanych prac-inwestycji ,które nie było ich zasługą , sad wydał wyrok w tylko 4 punktach że PIS się mylił .Natomiast w 96 punktach miał racje .Wynika z tego prosty wniosek że PIS pomylił się w 4 punktach a PO przypisała sobie 96 punktach zasługi ,które nie są ich zasługami .Pytanie retoryczne która partia jest bardziej kłamliwa
.... to jest zabawne .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sąd uznał zarzuty P.O. i nakazał P. i S. przeproszenie za kłamstwo.
Przeprosiny mają być opublikowane w TVN24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby PO coś konkretnego zrobiła... no to zwolennicy PO powiedzcie jakie dokonania pozytywne są zasługa obecnego rządu.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.