Facebook Google+ Twitter

"Po pierwsze - nie kradnij". Nasza akcja wciąż potrzebna

Jeden z Autorów Wiadomości24 znalazł swe zdjęcia, zamieszczone bez jego zgody, w innym serwisie. Napisał więc do wydawcy, prosząc o dane do wystawienia rachunku za fotografie. I jaką otrzymał odpowiedź?

"Szanowny Panie, Nowy Ekran jest platformą hostingową i zgodnie z Regulaminem serwisu za naruszenia praw autorskich odpowiada indywidualnie każdy z blogerów.

Przekazaliśmy Pana list do autora posta bo mamy obowiązek tak zrobić. Chcemy dodać, że zdjęcia są podpisane iz Pan jest ich autorem, a wiec nie mamy do czynienia z plagiatem. W takim przypadku w opinii naszych prawników, zgodnie ze zwyczajową netykietą,
zanim skieruje Pan roszczenie finansowe do jednego z naszych blogerów powinien Pan wezwać do zaprzestania naruszeń w określonym terminie.

Jednocześnie informujemy, ze nie mamy uprawnień do udzielania danych kontaktowych naszych blogerów osobom rtrzecim. Możemy im tylko przekazywac korespondencję.

Z poważaniem Łażący Łazarz, Redaktor Naczelny www.NowyEkran.pl"


 / Fot. PolskapresseBardzo niesztampowe podejście do prawa. Ciekawy też jest stosunek do Autorów, zarówno W24 jak i własnego serwisu... W24 ma inne podejście do tych zagadnień.

Zapraszamy do lektury!

Bronimy praw autorskich w ramach akcji Po pierwsze nie kradnij

Po pierwsze nie kradnij...

Internet to nie Dziki Zachód

Materiały Karoliny Włodarskiej, specjalistki od problematyki prawa autorskiego

Kradzież zdjęć z Wiadomości24.pl. Łukasz walczy o swe prawa

Autorze! Zabezpiecz się przed kradzieżą - podpisz swoje zdjęcia

Jak bronić swoich praw autorskich?

Przypominamy także, że każdy może publikować w Wiadomościach24 z wykorzystaniem licencji Creative Commons. Wystarczy, że przysyłając materiał zaznaczy dział "Wolna myśl
".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fishu
  • Fishu
  • 23.10.2011 21:52

Niekoniecznie kpi - istnieje możliwość, że regulamin świadczonej przez niego usługi zabrania mu zdradzenia takich danych. Wówczas powinien to zrobić wyłącznie po wezwaniu do tego przez sąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednocześnie informujemy, ze nie mamy uprawnień do udzielania danych kontaktowych naszych blogerów osobom rtrzecim. Możemy im tylko przekazywac korespondencję.

Pan Radaktor Naczelny kpi sobie z prawa i praw osoby pokrzywdzonej. Nie istnieje zaden przespis prawny ktory nie pozwalalby mu na ujawnienie danych osoby ktora ukradla prawa autorskie. Jesli to robi, stawia się w pozycji poplecznika i podlega sciganiu oraz podlega odpowiedzialności na drodze cywilnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.