Facebook Google+ Twitter

Po pierwsze: nie używaj komórki za kierownicą

Tej niedzieli papież zwracał się do wszystkich kierowców. Apelował o więcej odpowiedzialności i ostrożności. Niedzielne słowa Ojca Świętego natchnęły kontrowersyjnego księdza Antonio Rungi (znanego między innymi z pomysłu organizacji konkursu piękności dla sióstr zakonnych). Duchowny stworzył dekalog kierowcy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. APPOstatnia niedziela była Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To między innymi właśnie im poświęcona modlitwa papieża. Benedykt XVI zwracał się także do kierowców. Aby nie lekceważyli ludzkiego życia.

Apel papieża zbiegł się z apelem prezydenta Włoch - Napolitano, który domaga się ostrzejszych kar dla nieodpowiedzialnych kierowców.

Niedzielne słowa papieża natchnęły księdza-teologa Antonio Rungi (znanego między innymi z pomysłu organizacji konkursu piękności dla sióstr zakonnych). Duchowny stworzył dekalog kierowcy.

W pierwszym punkcie znajduje się m.in. zakaz używania GPS, komórek i oglądania telewizji podczas jazdy. Zanadto rozpraszają one uwagę kierującego. W drugim zakaz siadania za kierownicą po spożyciu alkoholu. Kierowcy nie powinni poddawać się pokusie szybkiej jazdy, powinni przestrzegać kodeksu drogowego, upewnić się że pasażerowie mają zapięte pasy, nie powinni ścigać się z innymi, nie prowadzić jeśli są zdenerwowani, nie spieszyć się na drodze.

Na zakończenie duchowny sugeruje, że oprócz stosowania przykazań dobrze by było również, gdyby podczas podróży, długiej czy krótkiej zarówno kierowca jak i pasażerowie modlili się.

Po 24 godzinach, od ukazania się dekalogu kierowcy, we włoskiej prasie pojawiły się ironiczne artykuły dziennikarzy, którzy publicznie ogłaszali, że są grzesznikami, gdyż jadąc do pracy używali GPS. Niejedn z nich zastanawiał się, jakie będzie rozgrzesznie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.