Facebook Google+ Twitter

Po pierwszym dniu 37. Rajdu Elmot-Krause

W piątek, 15 maja, wystartowała pierwsza runda eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Prędkość, adrenalina i walka, to tylko kilka określeń wydarzeń jakie kibicom zgotowali kierowcy. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Badanie kontrolne BK-1 - RSMP / Fot. Michał Tkaczyk37. edycja, najciekawszego na Dolnym Śląsku, rajdu samochodowego zapowiadała się bardzo ciekawie. Kibice z całej Polski przybyli na te wyjątkowe zawody. Baza rajdu znajduje się w Świdnicy. W mieście już od kilku dni panowała atmosfera "rajdowa". W czwartek odbyło się badanie kontrolne wszystkich załóg biorących udział w RSMP. Wszystkie 42 ekipy biorące udział w zawodach przechodziły rutynowe badania techniczne. Dobry stan pojazdów to nie tylko bezpieczeństwo załogi, ale także kibiców.

Badanie kontrolne BK-1 - RSMP / Fot. Michał TkaczykW piątek rozpoczęła się już prawdziwa rajdowa jazda. Kibice na początek mogli zobaczyć kierowców na odcinku testowym, który odbył się na przełęczy Walimskiej i mknął przez kultową już dla polskich rajdów "Patelnię Walimską". Odcinek testowy odbywał się między godz. 8 a 11. O godz. 12.30 odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia, a po niej kierowcy ruszyli na pierwszy w tym sezonie odcinek specjalny.

"Patelnie Walimskie" pomnik ku pamięci M. Bublewicza i J.Kuliga / Fot. Michał TkaczykPark Serwisowy- lider pierwszego dnia T. Kuchar / Fot. Michał TkaczykPo sześciu odcinkach specjalnych nie ma mocnego lidera. Wyrównana walka zawodników w czołówce świadczy o poziomie rywalizacji. Wg nieoficjalnej klasyfikacji podanej przez organizatora, po pierwszym dniu prowadzi Tomasz Kuchar. Drugi, z minimalną stratą do lidera, jest Kajetan Kajetanowicz. Natomiast trzecie miejsce zajmuje Tomasz Czopik. Czekamy teraz na sobotnie odcinki specjalne, które wyłonią zwycięzcę pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.