Facebook Google+ Twitter

Po pierwszym dniu 37. Rajdu Elmot-Krause

W piątek, 15 maja, wystartowała pierwsza runda eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Prędkość, adrenalina i walka, to tylko kilka określeń wydarzeń jakie kibicom zgotowali kierowcy. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Badanie kontrolne BK-1 - RSMP / Fot. Michał Tkaczyk37. edycja, najciekawszego na Dolnym Śląsku, rajdu samochodowego zapowiadała się bardzo ciekawie. Kibice z całej Polski przybyli na te wyjątkowe zawody. Baza rajdu znajduje się w Świdnicy. W mieście już od kilku dni panowała atmosfera "rajdowa". W czwartek odbyło się badanie kontrolne wszystkich załóg biorących udział w RSMP. Wszystkie 42 ekipy biorące udział w zawodach przechodziły rutynowe badania techniczne. Dobry stan pojazdów to nie tylko bezpieczeństwo załogi, ale także kibiców.

Badanie kontrolne BK-1 - RSMP / Fot. Michał TkaczykW piątek rozpoczęła się już prawdziwa rajdowa jazda. Kibice na początek mogli zobaczyć kierowców na odcinku testowym, który odbył się na przełęczy Walimskiej i mknął przez kultową już dla polskich rajdów "Patelnię Walimską". Odcinek testowy odbywał się między godz. 8 a 11. O godz. 12.30 odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia, a po niej kierowcy ruszyli na pierwszy w tym sezonie odcinek specjalny.

"Patelnie Walimskie" pomnik ku pamięci M. Bublewicza i J.Kuliga / Fot. Michał TkaczykPark Serwisowy- lider pierwszego dnia T. Kuchar / Fot. Michał TkaczykPo sześciu odcinkach specjalnych nie ma mocnego lidera. Wyrównana walka zawodników w czołówce świadczy o poziomie rywalizacji. Wg nieoficjalnej klasyfikacji podanej przez organizatora, po pierwszym dniu prowadzi Tomasz Kuchar. Drugi, z minimalną stratą do lidera, jest Kajetan Kajetanowicz. Natomiast trzecie miejsce zajmuje Tomasz Czopik. Czekamy teraz na sobotnie odcinki specjalne, które wyłonią zwycięzcę pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.