Facebook Google+ Twitter

Po pierwszym dniu konklawe. Wieści z Watykanu

19.41 - wreszcie widać dym. Jest bardzo ciemny. Czarny. Nie ma wątpliwości. Papież dziś nie został wybrany. Po głosowaniu kardynałowie udali się na obiad. Będzie to również czas na rozmowę.

Po pierwszym dniu konklawe - wieści z Watykanu / Fot. Print ScreenKilka minut przed dziewiętnastą. Tłum na Placu Świętego Piotra z minuty na minutę gęstnieje. Oczy wszystkich skierowane są ku górze. Patrzą na komin lub na gigantyczne ekrany, na których widać, potężnych rozmiarów dach Kaplicy Sykstyńskiej. Rodziny, grupy religijne, turyści, dzieci i bardzo dużo młodzieży czeka w nadziei, że może uda im się być świadkami powołania następcy Benedykta XVI.

19.41 - wreszcie widać dym. Jest bardzo ciemny. Czarny. Nie ma wątpliwości. Papież dziś nie został wybrany.

Marc Ouellet, Angelo Scola, Odilo Pedro Scherer, Jorge Mario Bergoglio, Malcolm Ranijth, Timothy Dolan, Sean O'Malley... to niektóre z nazwisk, które można dziś było usłyszeć na Placu Świętego Piotra.

W mediach natomiast, w ciągu 48 ostatnich godzin, największą popularnością cieszył się Angelo Scola, arcybiskup Mediolanu, z 5,08 proc.; Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia, z 4,79 proc.; Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów i Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej, z 3,74 proc. i Odilo Pedro Scherer, arcybiskup Sao Paulo, z 3,45 proc.
Trzy ostatnie miejsca w "złotej dziesiątce" zajęli: arcybiskup Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Tegucigalpa - 3,23 proc., arcybiskup Lyonu Philippe Barbarin - 2,94 proc., oraz arcybiskup Nowego Jorku Timothy Michael Dolan - 2,87 proc.

Natomiast na pytanie - "Co powinno być główną wytyczną nowego papieża"?", mając 5 możliwości, ankietowani odpowiedzieli: 44,44 proc. wybrało "wyzwanie współczesności", za "przejrzystością w Watykanie" opowiedziało się 20,88 proc. badanych, a dla 16,19 proc. główną wytyczną nowego papieża powinna być "tradycja". Na kolejnych miejscach znalazła się "organizacja Kościoła w świecie" - 9,39 proc. i "ekumenizm" - 9,1 proc.

Po głosowaniu kardynałowie udali się na obiad. Będzie to również czas na rozmowę. Zapewne wielu z nich dzisiejszą noc spędzi na modlitwie i przemyśleniach. Jutrzejsze drugie i trzecie głosowanie, może okazać się decydujące, a jeśli takim nie będzie, to z pewnością pomoże kardynałom poznać się jeszcze lepiej i stworzyć wyraźne zarysy osobowości wszystkich kandydatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Po którym głosowaniu wybrano papieża? To był opóźniony dym po czwartym, czy wczesny, po piątym głosowaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Końcowe oklaski, ukłony... i nagle "Mamy papieża"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie wróciłam z teatru. o papieżu dowiedziałam się... ze sceny, od Śleszyńskiej i Gąsowskiego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Euforia w Argentynie . Na jutro zapowiadają święto radości .Dziś słychać śpiewy i klaksony samochodów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobaczymy nowego papieża ZA OK 40 minut , teraz hołd składają kardynałowie.
Posłuszeństwo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba Duch Święty im pomógł ?!! Papież wybrany !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy papieża ! Salwa radości w Rzymie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czarny dym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kamera Telewizji Watykan Center nieustannie skierowana jest na komin Kaplicy... Teraz, w każdej chwili może pojawić się wyczekiwany dym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kardynałowie, po śniadaniu, udali się do Kaplicy Sykstyńskiej, a a placu Świętego Piotra, mimo deszczu, zgromadzeni wyczekują pierwszego dziś dymu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.